dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský sport

Podpořte závodníky charitativního běhu: Běh pro Thomayerku

TPA Horwath ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí pořádá 14. června od 18 hodin první ročník charitativního běhu – Běh pro Thomayerku. Trasa závodu povede areálem Thomayerovy nemocnice a běhu se zúčastní zaměstnanci společnosti TPA Horwath, Thomayerovy nemocnice a IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny), jejich rodinní příslušníci a přátelé.

Výtěžek ze startovného bude věnován na projekty Dobrovolnického centra Lékořice, které v Thomayerově nemocnici působí. Tím tato dobročinná sportovní akce podpoří pacienty, kteří ze zdravotních důvodů sportovat nemohou. Běžci si mohou vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4× 2,1 km.

Fanoušci i účastníci se budou moci občerstvit v Naší Kavárně, v pavilonu A1, která je jedním z projektů podporovaného zaměstnání neziskové organizace Lékořice z.s.

Široká veřejnost i fanoušci běhání pro radost a dobrou věc jsou srdečně vítáni.

V Thomayerově nemocnici působí Dobrovolnické centrum Lékořice od roku 2005. Cílem projektu Dobrovolníci v nemocnici je psychosociální podpora pacientů i zdravotnického personálu. Zajišťují pravidelnou dobrovolnickou činnost ve formě volnočasových aktivit pro děti a společníka u lůžka pro dospělé pacienty. Každý týden na oddělení dochází kolem 120 dobrovolníků. Centrum organizuje na odděleních i jednorázové akce, formou výtvarných dílen, hudebních či divadelních vystoupení. Součástí dobrovolnického centra je i zooterapie a firemní dobrovolnictví. Dobrovolnické centrum je součástí Centra podpůrné péče společně s Duchovní péčí a Herní terapií.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru