Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Podpora pro dětské skupiny

Rada hlavního města Prahy na pondělním zasedání schválila financování v příštích letech deseti dětským skupinám, které tak umožní rodičům pečující o děti dřívější návrat do zaměstnání. Projekty jsou financovány z Operačního programu Praha – pól růstu částkou přesahující 20 milionů korun.

„Dětské skupiny jsou alternativou pro rodiče, kteří se chtějí vrátit z rodičovské dovolené do zaměstnání a jejichž dítě je ve věku od 6 měsíců do zahájení povinné školní docházky. V Praze jde o velmi žádanou službu, která doplňuje kapacitu mateřských školek a jeslí. Jsem rád, že díky evropským penězům můžeme podporovat nejen projekty technického rázu, jako je stavba nových P+R parkovišť nebo nákup elektrobusů, ale také služby zaměřené na vzdělání nebo podporu zaměstnání,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.  

„V hlavním městě funguje několik desítek dětských skupin. Dvě z nich, Zvonek a Klíček, jsou provozovány Magistrátem hlavního města a zajištují kvalitní předškolní péči o děti zaměstnanců úřadu již od roku 2018. I tyto dvě skupiny byly podpořeny zdroji z Evropské unie, spolu s dalšími dvěma tisícovkami míst v dětských skupinách, jež z pražského operačního programu platíme,“ doplňuje Vít Šimral, radní pro oblast školství.

Příjem žádostí z výzvy s označením 59 a s celkovou alokací 30 milionů korun, jejíž podpora byla určena pro vznik a provoz dětských skupin, byla ukončena 13. ledna letošního roku. Podpora byla nakonec přiřknuta 10 projektům s celkovými výdaji 20,29 milionu korun.  

Kromě již zmíněných skupin Zvonek a Klíček se podpory z evropských fondů dočkají dětské skupiny zřizované Centrem sociálních služeb Praha, dětské skupiny při MŠ U Uranie, FZŠ a MŠ U Studánky nebo dětské skupiny pod příspěvkovými organizacemi Sociální služby městské části Praha 12 a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10.Autor: TZ, red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru