Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Podpora pro dětské skupiny

Rada hlavního města Prahy na pondělním zasedání schválila financování v příštích letech deseti dětským skupinám, které tak umožní rodičům pečující o děti dřívější návrat do zaměstnání. Projekty jsou financovány z Operačního programu Praha – pól růstu částkou přesahující 20 milionů korun.

„Dětské skupiny jsou alternativou pro rodiče, kteří se chtějí vrátit z rodičovské dovolené do zaměstnání a jejichž dítě je ve věku od 6 měsíců do zahájení povinné školní docházky. V Praze jde o velmi žádanou službu, která doplňuje kapacitu mateřských školek a jeslí. Jsem rád, že díky evropským penězům můžeme podporovat nejen projekty technického rázu, jako je stavba nových P+R parkovišť nebo nákup elektrobusů, ale také služby zaměřené na vzdělání nebo podporu zaměstnání,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.  

„V hlavním městě funguje několik desítek dětských skupin. Dvě z nich, Zvonek a Klíček, jsou provozovány Magistrátem hlavního města a zajištují kvalitní předškolní péči o děti zaměstnanců úřadu již od roku 2018. I tyto dvě skupiny byly podpořeny zdroji z Evropské unie, spolu s dalšími dvěma tisícovkami míst v dětských skupinách, jež z pražského operačního programu platíme,“ doplňuje Vít Šimral, radní pro oblast školství.

Příjem žádostí z výzvy s označením 59 a s celkovou alokací 30 milionů korun, jejíž podpora byla určena pro vznik a provoz dětských skupin, byla ukončena 13. ledna letošního roku. Podpora byla nakonec přiřknuta 10 projektům s celkovými výdaji 20,29 milionu korun.  

Kromě již zmíněných skupin Zvonek a Klíček se podpory z evropských fondů dočkají dětské skupiny zřizované Centrem sociálních služeb Praha, dětské skupiny při MŠ U Uranie, FZŠ a MŠ U Studánky nebo dětské skupiny pod příspěvkovými organizacemi Sociální služby městské části Praha 12 a Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10.Autor: TZ, red

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru