Dnes Úterý - oblacno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Občanská sdružení

Podpora pro 8 začínajících podnikatelů od nadačního fondu

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka 400 000 korun. 

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském kraji především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

starter-23 Autorskou užitkovou keramiku a keramické šperky vycházející a inspirované prostředím malebných Beskyd a Morávky si nově můžete objednat u Markéty Kalendové. Kromě samotného prodeje se paní Kalendová chystá nabízet i keramické kurzy a kroužky pro děti i dospělé, sezonní workshopy či zážitkové keramické kurzy v přírodě.

Silná touha vzít život do vlastních rukou a dělat to, co ji baví, přivedlo Ivanu Remešovou z Frýdlantu nad Ostravicí k výrobě originálních kovových prádelních košů. Vybrat si můžete přímo na Pinny.cz nebo v nově otevřeném obchodě v centru města kde k prádelnímu koši přikoupíte i parfémy do praní, vlněné koule na sušení či ekologické prostředky pro praní a úklid.

Pokud se snažíte najít alternativní formy vytápění domu či chalupy, můžete se nově obrátit také na Filipa Kublína. Po letech strávených jako učitel a následně manažer se vyučil kamnářem. Poskytovat bude komplexní služby, od výpočtu tepelné náročnosti, návrhu řešení, zhodnocení vhodnosti stávajícího komínu až po stavbu samotných kamen či krbů.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 617 nových pracovních míst částkou přesahující 124 mil. korun.Autor: Alo

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

Včera v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

MiNiGRANTY 2023. Nadační fond Veolia vyhlásil 16. ročník

6. března 2023 v 09:32

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Na jeden projekt může žadatel získat až 50 000 korun. Během 15 let fungování programu MiNiGRANTY podpořil fond 1788 projektů částkou téměř...

Novoroční sbírka vynesla 500kg oblečení

9. února 2023 v 15:31

Do Green Table, do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia, mohli zájemci do konce ledna nosit oblečení nebo doplňky, které nepotřebovali. Vybralo se 500kg oblečení, které pomůže dál.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Další články
Nahoru