dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Podoby ženské hudebnosti ukáží Letní slavnosti staré hudby 2015
Foto: letnislavnosti.cz

Podoby ženské hudebnosti ukáží Letní slavnosti staré hudby 2015

Letní slavnosti staré hudby jsou jedinou festivalovou přehlídkou hudby historických uměleckých slohů v Praze a ve Středních Čechách. Festival je vstupní branou, přes niž proudí do České republiky špičkoví zahraniční interpreti, kteří hrají na originály či kopie historických nástrojů, jak je známe z dobových rytin a obrazů, ovšem při zachování těch nejvyšších nároků na dokonalost provedení jako u moderních nástrojů.

Koncerty letošního ročníku festivalu, který nese podtitul Femina Aeterna, se budou konat mezi 13. červencem a 6. srpnem.

Díky tematicky propracované, objevné dramaturgii představuje vysoké procento festivalových projektů novodobé premiéry, a to často nejen v českém, ale světovém kontextu. Festival je ojedinělý svým přesahem do oblasti barokního divadla a tance. Charakteristickou součástí těchto produkcí jsou dobové kostýmy, původní choreografie, barokní gestika, rétorika a líčení.

Ústředním tématem festivalu budou nejrůznější podoby ženské hudebnosti. Dramaturgie představí například díla první známé skladatelky, středověké donny universale Hildegardy von Bingen; zazní kompozice francouzské barokní umělkyně Elisabeth Jacquet de La Guerre iskladby inspirované osudy významných hrdinek křesťanské tradice (sv. Cecílie či Zuzany) a příběhy ženských mytologických postav, jako jsou bájná královna Dídó či bohyně Kallistó a Diana.

Program slavností ZDE.


Další články
Nahoru