Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Podobu Suchdolského mostu určí mezinárodní architektonická soutěž
Třináct let stará vizualizace Suchdolského mostu. Skutečná podoba bude určitě jiná. Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Podobu Suchdolského mostu určí mezinárodní architektonická soutěž

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypíše do konce letošního roku mezinárodní architektonickou soutěž na podobu mostu, který povede přes Vltavu v Suchdole jako součást plánované severní části Pražského okruhu mezi Suchdolem a Březiněvsí. Informoval o tom mluvčí Ministerstva dopravy (MD)  Filip Medelský. Severní část okruhu je podle něj nyní před fází posouzení vlivu na životní prostředí EIA. Blíže k zahájení je jihovýchodní část mezi Běchovicemi a dálnicí D1.

Zástupce dotčených obcí, metropole a Středočeského kraje o tom na pravidelné koordinační schůzce informoval ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Vedení ŘSD též oznámilo, že letos na podzim by mělo dojít k veřejnému projednání posouzení vlivu staveb severní části okruhu v úsecích Ruzyně – Suchdol – Březiněves na životní prostředí (proces EIA), což je nutnou podmínkou pro další postup v přípravě staveb.

„Připravovaný Suchdolský dálniční most bude jednou z dominant severní části Pražského okruhu. Proto jsme se rozhodli jít při jeho přípravě cestou transparentní architektonické soutěže, ze které vzejde inženýrsky i architektonicky cenná stavba,“ řekl Kupka.

„Jedná se z naší strany o další vstřícný krok směrem k zástupcům dotčených městských části a obcí, abychom našli takovou variantu severních částí okruhu, která bude představovat co nejmenší zásah do okolí,“ dodal.

Ministr také avizoval, že prověří možnost vypsání architektonických soutěží i u dalších plánovaných mostních konstrukcí na trase okruhu.  

Zástupci MD a ŘSD také informovali zástupce dotčených městských částí a obcí o postupu prací na podání žádosti o stanovisko EIA.

Oficiální zahájení procesu získání kladného stanoviska k EIA by mělo nastat v průběhu léta, zároveň podání zkoordinuje ŘSD tak, aby bylo dostatek času na předložení podnětů a námitek.

K veřejnému projednání by mělo dojít v průběhu podzimních měsíců. Cílem je podle ministra získat stanovisko EIA do konce letošního roku tak, aby se následně mohly rozběhnout práce na podkladech pro dokumentaci pro vydání společného územního a stavebního povolení.

„Úspěšná výstavba těchto důležitých a složitých dopravních staveb je závislá na dobré koordinaci mezi jednotlivými aktéry. Proto jsem rád, že se naše společná jednání s městskými částmi, která jsem zavedl po nástupu do funkce, jsou konstruktivní a daří se nám řešit hlavní problémy. Jsem s Prahou i našimi investičními organizacemi v kontaktu a všechny vzniklé problémy operativně řešíme,“ řekl Kupka.

Plánovaná délka Suchdolského mostu, který bude umístěn mezi levým břehem Vltavy v Sedlci a pravým břehem řeky v Zámcích, je 606 metrů. Stane se součástí úseku SOKP 519 mezi Suchdolem a Březiněvsí. Začátek stavby je aktuálně plánován na rok 2027.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. ŘSD příští rok plánuje zahájení stavby úseku mezi Běchovicemi a D1 označovaného jako úsek 511, který bude měřit 12,6 kilometru


Autor: Jan Puci

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Další články
Nahoru