Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Podobu nového bytového domu určí architektonická soutěž

Praha 7 vyhlásila mezinárodní otevřenou architektonickou soutěž na novostavbu městského bytového domu, která vznikne na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou. V domě by mělo vzniknout zhruba 35 malometrážních dostupných bytů pro seniory, mladé rodiny i příslušníky profesí klíčových pro chod města. Prostor bude také pro nedostatkovou občanskou vybavenost, počítá se zde s umístěním dětské skupiny. 

Stavba je plánována na volných pozemcích na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou o celkové rozloze 783 m2. Na tyto pozemky byla zpracována studie, která zde počítá s objemem stavby do 3 500 m2 hrubých podlažních ploch.

Odhadované stavební náklady jsou vyčísleny na 125 milionů korun bez DPH. Na výstavbu získala Praha 7 dotaci z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy ve výši 170 mil. korun. Nový městský bytový dům by mohl stát zhruba do čtyř let.


Autor: Cen

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru