Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Podobu nového bytového domu určí architektonická soutěž

Praha 7 vyhlásila mezinárodní otevřenou architektonickou soutěž na novostavbu městského bytového domu, která vznikne na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou. V domě by mělo vzniknout zhruba 35 malometrážních dostupných bytů pro seniory, mladé rodiny i příslušníky profesí klíčových pro chod města. Prostor bude také pro nedostatkovou občanskou vybavenost, počítá se zde s umístěním dětské skupiny. 

Stavba je plánována na volných pozemcích na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou o celkové rozloze 783 m2. Na tyto pozemky byla zpracována studie, která zde počítá s objemem stavby do 3 500 m2 hrubých podlažních ploch.

Odhadované stavební náklady jsou vyčísleny na 125 milionů korun bez DPH. Na výstavbu získala Praha 7 dotaci z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy ve výši 170 mil. korun. Nový městský bytový dům by mohl stát zhruba do čtyř let.


Autor: Cen

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru