dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - skorojasno
9°C
Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem
Centrum Bořislavka by mělo být hotovo za tři roky. Vizualizace: borislavka.cz

Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem

Developerská společnost KKCG Real Estate se dohodla se Spolkem Pro Hanspaulku na úpravě projektu kancelářského a obchodního Centra Bořislavka na Praze 6. Řešení jednotlivých objektů bude méně kontrastní a více zapadne do okolí.

Ve společné tiskové zprávě o tom informovala společnost Bořislavka Office & Shopping Centre a Spolek Pro Hanspaulku. Investor už získal pro nadzemní část budov stavební povolení, které v listopadu nabylo právní moci.

Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. Dokončení centra, které bude mít čtyři budovy ve tvaru krystalů, je předběžně plánováno na první čtvrtletí roku 2021.

Proti podobě projektu se stavěl Spolek Pro Hanspaulku, který zastupuje občany a vlastníky nemovitostí z okolí stavby. Výsledkem rok trvajícího vyjednávání s investorem centra je písemná dohoda o částečné úpravě projektu.

Kompromisní řešení výšky a tvaru jednotlivých objektů bude upraveno tak, že celkové působení bude méně kontrastní a více zapadne do bezprostředního okolí. Součástí uzavřené dohody je také úprava alejí na přilehlých komunikacích a nově navrhovaná výsadba v nejbližším okolí projektu.

Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Dlouho plánovaná stavba začala letos v dubnu. Po dokončení nabídne Centrum Bořislavka 24 000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 8600 metrů čtverečních obchodů.

Developerem stavby je firma KKCG Real Estate, která má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice.


innogy spustila službu pro neslyšící, služba je vhodná i pro seniory

14. února 2019 ve 12:34

Energetická společnost innogy spustila ve spolupráci s firmami Transkript a TextCom novou službu pro zákazníky, kteří trpí poruchami sluchu. Služba nabízí přepis mluveného slova do textové formy v reálném čase.

Praha je ze všech světových měst osmá nejlepší v péči o životní úroveň

14. února 2019 v 08:51

Česká republika je z hlediska kvality pracovních podmínek a příležitostí pětadvacátou nejlepší zemí světa. Hlavní město Praha je pak osmým nejlepším městem na světě ve schopnosti udržování životní úrovně, která je dostatečně atraktivní pro přilákání a udržení talentovaných lidí na pracovním trhu....

Další články
Nahoru