dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - polojasno
25°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
22°C
Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem
Centrum Bořislavka by mělo být hotovo za tři roky. Vizualizace: borislavka.cz

Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem

Developerská společnost KKCG Real Estate se dohodla se Spolkem Pro Hanspaulku na úpravě projektu kancelářského a obchodního Centra Bořislavka na Praze 6. Řešení jednotlivých objektů bude méně kontrastní a více zapadne do okolí.

Ve společné tiskové zprávě o tom informovala společnost Bořislavka Office & Shopping Centre a Spolek Pro Hanspaulku. Investor už získal pro nadzemní část budov stavební povolení, které v listopadu nabylo právní moci.

Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. Dokončení centra, které bude mít čtyři budovy ve tvaru krystalů, je předběžně plánováno na první čtvrtletí roku 2021.

Proti podobě projektu se stavěl Spolek Pro Hanspaulku, který zastupuje občany a vlastníky nemovitostí z okolí stavby. Výsledkem rok trvajícího vyjednávání s investorem centra je písemná dohoda o částečné úpravě projektu.

Kompromisní řešení výšky a tvaru jednotlivých objektů bude upraveno tak, že celkové působení bude méně kontrastní a více zapadne do bezprostředního okolí. Součástí uzavřené dohody je také úprava alejí na přilehlých komunikacích a nově navrhovaná výsadba v nejbližším okolí projektu.

Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Dlouho plánovaná stavba začala letos v dubnu. Po dokončení nabídne Centrum Bořislavka 24 000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 8600 metrů čtverečních obchodů.

Developerem stavby je firma KKCG Real Estate, která má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice.


Další články
Nahoru