dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem
Centrum Bořislavka by mělo být hotovo za tři roky. Vizualizace: borislavka.cz

Podoba Centra Bořislavka se změní, dohodl se investor se spolkem

Developerská společnost KKCG Real Estate se dohodla se Spolkem Pro Hanspaulku na úpravě projektu kancelářského a obchodního Centra Bořislavka na Praze 6. Řešení jednotlivých objektů bude méně kontrastní a více zapadne do okolí.

Ve společné tiskové zprávě o tom informovala společnost Bořislavka Office & Shopping Centre a Spolek Pro Hanspaulku. Investor už získal pro nadzemní část budov stavební povolení, které v listopadu nabylo právní moci.

Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. Dokončení centra, které bude mít čtyři budovy ve tvaru krystalů, je předběžně plánováno na první čtvrtletí roku 2021.

Proti podobě projektu se stavěl Spolek Pro Hanspaulku, který zastupuje občany a vlastníky nemovitostí z okolí stavby. Výsledkem rok trvajícího vyjednávání s investorem centra je písemná dohoda o částečné úpravě projektu.

Kompromisní řešení výšky a tvaru jednotlivých objektů bude upraveno tak, že celkové působení bude méně kontrastní a více zapadne do bezprostředního okolí. Součástí uzavřené dohody je také úprava alejí na přilehlých komunikacích a nově navrhovaná výsadba v nejbližším okolí projektu.

Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Dlouho plánovaná stavba začala letos v dubnu. Po dokončení nabídne Centrum Bořislavka 24 000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 8600 metrů čtverečních obchodů.

Developerem stavby je firma KKCG Real Estate, která má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice.


Čtyři zajímavé byznys trendy pro menší firmy aneb O co půjde v roce 2020

Dnes v 18:26

Kdo nesleduje trendy, tomu brzy ujede vlak. Samozřejmě to platí i pro podnikání, které v posledních letech nabírá na dynamice především díky moderním technologiím. Nemohli jste si nevšimnout, že se podnikatelské prostředí mění stále rychleji – mnohé věci jsme ještě nedávno za hudbu budoucnosti,...

Slovensko výrazně snížilo daně z příjmů živnostníkům a malým firmám

Včera v 10:58

Zatímco u nás se daně a odvody zvyšují, Slovensko od začátku letošního roku výrazně snížilo daně z příjmů pro živnostníky a menší firmy. Podnikatelské odbory kritizují vládu Andreje Babiše za to, že žádné podobně významné snižování daní z příjmů jako u našich sousedů nechystá, naopak neustále...

Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

26. ledna 2020 v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

26. ledna 2020 v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Další články
Nahoru