dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity

Ve středu 8. října v 15 hodin bude slavnostně otevřen podnikatelský inkubátor a co-workingové centrum Point One České zemědělské univerzity v Praze.

 „Členové“ inkubátoru nastoupili od října na základě výběrového řízení, které proběhlo letos v červnu. Celkem bylo vybráno 9 studentů v rámci pěti projektů, zaměřených na nové typy služeb a specifických SW aplikací. Inkubace, tedy pobyt v centru Point One, je plánována na 5–12 týmů, během nichž členové absolvují plánovaný program podpůrných aktivit, protože inkubátor není jen střecha nad hlavou, ale zároveň podpora v osvojení si organizačních postupů a při získávání manažerských zkušeností.

Nábor nových týmů do inkubátoru bude probíhat třikrát za rok. Výběr provádí hodnotící komise složená ze zástupců univerzity. „Cílem je zvýšit transfer výsledků výzkumu do praxe na základě požadavků komerční sféry. V nově zrekonstruovaných prostorách chceme provádět vybrané týmy s perspektivou na start-up inkubačním programem, což jsou především školení, koučování, organizování seminářů s podnikatelskou tematikou či poradenství,“ říká prorektor pro strategii Tomáš Šubrt.

Podnikatelský inkubátor je na ČZU, kolej F (Kamýcká 1281, Praha-Suchdol).

Webové stránky inkubátoru: pointone.czu.cz


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru