dnes
Čtvrtek - jasno
15°C
zítra
Pátek - zatazeno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
22°C
Pražská politika

Podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity

Ve středu 8. října v 15 hodin bude slavnostně otevřen podnikatelský inkubátor a co-workingové centrum Point One České zemědělské univerzity v Praze.

 „Členové“ inkubátoru nastoupili od října na základě výběrového řízení, které proběhlo letos v červnu. Celkem bylo vybráno 9 studentů v rámci pěti projektů, zaměřených na nové typy služeb a specifických SW aplikací. Inkubace, tedy pobyt v centru Point One, je plánována na 5–12 týmů, během nichž členové absolvují plánovaný program podpůrných aktivit, protože inkubátor není jen střecha nad hlavou, ale zároveň podpora v osvojení si organizačních postupů a při získávání manažerských zkušeností.

Nábor nových týmů do inkubátoru bude probíhat třikrát za rok. Výběr provádí hodnotící komise složená ze zástupců univerzity. „Cílem je zvýšit transfer výsledků výzkumu do praxe na základě požadavků komerční sféry. V nově zrekonstruovaných prostorách chceme provádět vybrané týmy s perspektivou na start-up inkubačním programem, což jsou především školení, koučování, organizování seminářů s podnikatelskou tematikou či poradenství,“ říká prorektor pro strategii Tomáš Šubrt.

Podnikatelský inkubátor je na ČZU, kolej F (Kamýcká 1281, Praha-Suchdol).

Webové stránky inkubátoru: pointone.czu.cz


Novým pražským zastupitelem se stal Jiří Pilař z TOP 09

Dnes v 17:22

Pražské zastupitelstvo má nového člena, kterým se stal Jiří Pilař (1957) z TOP 09. V zastupitelstvu nahradil Tomáše Jílka (dříve TOP 09), který rezignoval na svůj mandát.

Kolínská, Mirovský, nebo Štěpánek? Lídra pro Prahu vyberou Zelení ve čtvrtek

18. dubna 2018 ve 14:22

Lídra pro volby do pražského zastupitelstva vyberou pražští Zelení ve čtvrtek na krajské konferenci. Kandidaturu oznámili tři pražští zastupitelé, Petra Kolínská, Ondřej Mirovský a Petr Štěpánek, který o tom informoval ČTK.

Další články
Nahoru