dnes
Pátek - jasno
9°C
zítra
Sobota - jasno
7°C
pozítří
Neděle - skorojasno
6°C
Pražská politika

Podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity

Ve středu 8. října v 15 hodin bude slavnostně otevřen podnikatelský inkubátor a co-workingové centrum Point One České zemědělské univerzity v Praze.

 „Členové“ inkubátoru nastoupili od října na základě výběrového řízení, které proběhlo letos v červnu. Celkem bylo vybráno 9 studentů v rámci pěti projektů, zaměřených na nové typy služeb a specifických SW aplikací. Inkubace, tedy pobyt v centru Point One, je plánována na 5–12 týmů, během nichž členové absolvují plánovaný program podpůrných aktivit, protože inkubátor není jen střecha nad hlavou, ale zároveň podpora v osvojení si organizačních postupů a při získávání manažerských zkušeností.

Nábor nových týmů do inkubátoru bude probíhat třikrát za rok. Výběr provádí hodnotící komise složená ze zástupců univerzity. „Cílem je zvýšit transfer výsledků výzkumu do praxe na základě požadavků komerční sféry. V nově zrekonstruovaných prostorách chceme provádět vybrané týmy s perspektivou na start-up inkubačním programem, což jsou především školení, koučování, organizování seminářů s podnikatelskou tematikou či poradenství,“ říká prorektor pro strategii Tomáš Šubrt.

Podnikatelský inkubátor je na ČZU, kolej F (Kamýcká 1281, Praha-Suchdol).

Webové stránky inkubátoru: pointone.czu.cz


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru