Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny
Podnikatelé museli během nouzového stavu zavřít své provozovny. Ilustrační foto: archiv

Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny

Radní Prahy 6 chtějí asi 130 podnikatelům v městské části zlevnit o 30 procent nájemné za duben, květen a červen tohoto roku, kdy obchodníci museli své provozovny kvůli vládním nařízením uzavřít. Radnice by tak přišla zhruba o dva miliony korun, pokud věc schválí i zastupitelstvo. To bude jednat 25. září. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Sleva je podle veřejně dostupného dokumentu určená nájemcům nebytových prostor, které Praha 6 vlastní nebo spravuje. Ti si mohli žádost o poskytnutí slevy z nájemného na radnici podat do 31. července, nově byla možnost podávat žádosti o slevu prodloužena do konce září.

Zatím byla podle důvodové zprávě k usnesení žádost většiny podnikatelů schválena, neuspěly čtyři podnikatelské subjekty.

Po schválení slevy zastupitelstvem by tak mnozí z podnikatelů na Praze 6 mohli za uvedené měsíce platit nájemné 20 procent běžné částky. Polovinu by žadatelům měl uhradit stát v rámci dotačního programu COVID nájemné.

Na boj s novým koronavirem vyhradila radnice Prahy 6 v dubnu asi 110 milionů korun. Plánované nákupy ochranných prostředků, odpouštění části nájmů a další aktivity, související s pandemií covidu-19, radnice hradí vlastními penězi, dotacemi z magistrátu i penězi, které Praha 6 nabude formou daru.

Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent, pokud majitel nájemné o 30 procent sníží.

Maximální výše podpory je deset milionů korun. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba. Na program je vyčleněno pět miliard korun. Žádosti o dotaci na komerční nájem je možné podávat do 30. září.


Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

Včera v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

Včera v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru