dnes
Úterý - mlha
25°C
zítra
Středa - bourky
24°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
23°C
Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny
Podnikatelé museli během nouzového stavu zavřít své provozovny. Ilustrační foto: archiv

Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny

Radní Prahy 6 chtějí asi 130 podnikatelům v městské části zlevnit o 30 procent nájemné za duben, květen a červen tohoto roku, kdy obchodníci museli své provozovny kvůli vládním nařízením uzavřít. Radnice by tak přišla zhruba o dva miliony korun, pokud věc schválí i zastupitelstvo. To bude jednat 25. září. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Sleva je podle veřejně dostupného dokumentu určená nájemcům nebytových prostor, které Praha 6 vlastní nebo spravuje. Ti si mohli žádost o poskytnutí slevy z nájemného na radnici podat do 31. července, nově byla možnost podávat žádosti o slevu prodloužena do konce září.

Zatím byla podle důvodové zprávě k usnesení žádost většiny podnikatelů schválena, neuspěly čtyři podnikatelské subjekty.

Po schválení slevy zastupitelstvem by tak mnozí z podnikatelů na Praze 6 mohli za uvedené měsíce platit nájemné 20 procent běžné částky. Polovinu by žadatelům měl uhradit stát v rámci dotačního programu COVID nájemné.

Na boj s novým koronavirem vyhradila radnice Prahy 6 v dubnu asi 110 milionů korun. Plánované nákupy ochranných prostředků, odpouštění části nájmů a další aktivity, související s pandemií covidu-19, radnice hradí vlastními penězi, dotacemi z magistrátu i penězi, které Praha 6 nabude formou daru.

Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent, pokud majitel nájemné o 30 procent sníží.

Maximální výše podpory je deset milionů korun. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba. Na program je vyčleněno pět miliard korun. Žádosti o dotaci na komerční nájem je možné podávat do 30. září.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Včera ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Praha 8 dnes vydává dezinfekci na farmářských trzích

Včera v 09:56

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce na farmářských trzích v Karlíně až do 19 hodin.

Další články
Nahoru