Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 7°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny
Podnikatelé museli během nouzového stavu zavřít své provozovny. Ilustrační foto: archiv

Podnikatelé v Praze 6 by mohli platit nižší nájemné za období, kdy měli uzavřené provozovny

Radní Prahy 6 chtějí asi 130 podnikatelům v městské části zlevnit o 30 procent nájemné za duben, květen a červen tohoto roku, kdy obchodníci museli své provozovny kvůli vládním nařízením uzavřít. Radnice by tak přišla zhruba o dva miliony korun, pokud věc schválí i zastupitelstvo. To bude jednat 25. září. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Sleva je podle veřejně dostupného dokumentu určená nájemcům nebytových prostor, které Praha 6 vlastní nebo spravuje. Ti si mohli žádost o poskytnutí slevy z nájemného na radnici podat do 31. července, nově byla možnost podávat žádosti o slevu prodloužena do konce září.

Zatím byla podle důvodové zprávě k usnesení žádost většiny podnikatelů schválena, neuspěly čtyři podnikatelské subjekty.

Po schválení slevy zastupitelstvem by tak mnozí z podnikatelů na Praze 6 mohli za uvedené měsíce platit nájemné 20 procent běžné částky. Polovinu by žadatelům měl uhradit stát v rámci dotačního programu COVID nájemné.

Na boj s novým koronavirem vyhradila radnice Prahy 6 v dubnu asi 110 milionů korun. Plánované nákupy ochranných prostředků, odpouštění části nájmů a další aktivity, související s pandemií covidu-19, radnice hradí vlastními penězi, dotacemi z magistrátu i penězi, které Praha 6 nabude formou daru.

Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent, pokud majitel nájemné o 30 procent sníží.

Maximální výše podpory je deset milionů korun. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba. Na program je vyčleněno pět miliard korun. Žádosti o dotaci na komerční nájem je možné podávat do 30. září.


Linky pomoci slouží pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru

Včera ve 12:20

Obyvatelům hlavního města připravil pražský magistrát přehled kontaktů, na které se mohou v případě problémů či nedostatku informací obracet. Naleznou zde například linky pro seniory, linky důvěry, linky pro rodiče nebo kontakty na organizace jako Bílý kruh bezpečí a Člověk...

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

Včera v 07:29

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve...

U hasičů v Praze je jen jeden nakažený příslušník sboru

Včera v 06:35

Počet zaměstnanců pražského hasičského sboru s nemocí covid-19 klesl na minimum. Pozitivně testovaný je už jen jeden příslušník sboru.

Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Další články
Nahoru