dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Podnikatel upozornil na nekalosti, poštou mu přišla nechutná vepřová skládačka
Obsah zásilky adresáta vyděsil. A divíte se? Foto: Policie ČR

Podnikatel upozornil na nekalosti, poštou mu přišla nechutná vepřová skládačka

Případ hraničící s mafiánskými praktikami prošetřují kriminalisté z prvního policejního obvodu. Celý příběh začal 5. října, kdy oznamovatel obdržel zásilku v podobě poštovního balíku. Po jeho otevření se zděsil. Balík obsahoval cosi, co vypadalo jako useknutá lidská ruka v gumové rukavici, podložená a překrytá dvěma kusy zeminy s mechem. Adresát o nechutně vypadající zásilce informoval policisty.

Případ si okamžitě převzali do své kompetence kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Ti potřebovali prioritně zjistit, zda je obsah zásilky skutečně částí lidského těla. Proto po oznámení ohledal obsah balíčku výjezdový lékař. Ten konstatoval, že se nejedná o tkáň lidskou, nýbrž zvířecí. Následovalo tedy fyzické „rozebrání“ rukavice kriminalistickým technikem, díky čemuž bylo zřejmé, že jde o tkáň vepřovou.

Nicméně i tak vnímají kriminalisté celou událost jako podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Adresát je totiž člověk, který v rámci své činnosti odhalil, že je jeden z jeho klientů okrádán firmou, která mu poskytuje externí služby.

hruzna-zasilka-nahled Na tuto skutečnost majitele upozornil, a ten okamžitě ukončil s předmětnou společností spolupráci. Poškozený požaduje vrácení peněz, o které byl ošizen, potažmo okraden. Jedná se o částku v řádu několika miliónů.

„A jelikož za odhalením zbytečných a předražených služeb stojí právě adresát, lze se důvodně domnívat, že zaslaný balíček je určitou formou odvety, nebo dokonce varování, aby se napříště nestaral o věci, do kterých mu údajně nic není,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Detektivové prvního oddělení se snaží zjistit, kdo je jak odesilatelem, tak hlavně autorem zmiňované zásilky. K tomuto by jim mohly pomoci záběry bezpečnostních kamer, které na jedné zlínské pobočce České pošty zachytily dvě ženy, které předmětný balíček podávaly k odeslání.

zeny-balik_1-nahled

Kriminalisté prosí širokou veřejnost o pomoc při ztotožnění oněch žen, které zásilku na poštu podaly. „Pokud byste kdokoliv znal jejich identitu, potažmo místo jejich trvalého, nebo přechodného bydliště, předejte prosím tyto informace kriminalistům prvního oddělení prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal mluvčí Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru