Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Podle Skopečka musí Schillerová dělat z lidí blázny, s bratrstvem rozpočtové dekadence vládnout nelze
Poslanec Jan Skopeček. Návrh rozpočtu na příští rok určitě ke smíchu není. Zdroj foto: se souhlasem J. Skopečka

Podle Skopečka musí Schillerová dělat z lidí blázny, s bratrstvem rozpočtové dekadence vládnout nelze

Reakce na návrh rozpočtu na rok 2022 neutichají ani pár dní poté, co schodkový plán hospodaření České republiky představila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). S komentářem přišel místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček, který si nebral servítky.

„Prioritou rozpočtu jsou kromě úspor na provozu státu hlavně investice. Českou republiku tak čeká v roce 2022 rok rekordních investic za celkových 218 miliard korun. To je skvělá zpráva pro celé naše hospodářství a s ním pro životní úroveň v zemi,“ pochlubila se ministryně na Twitteru.

„Počítáme s poklesem deficitu o 123 miliard. Zároveň ale budeme rekordně investovat, podporovat životní úroveň a růst HDP. Přesný opak trestuhodných chyb, které po minulé krizi provedly vlády pravice,“ pokračovala po té, co představila návrh rozpočtu s předpokládaným deficitem 376,6 miliardy korun.

Z pravicové části politického spektra obratem zazněly výtky, do Schillerové se pustil třeba Skopeček. Ministryni vytkl například to, že se pochlubila snížením schodku oproti původním plánům.

„Chlubit se snížením původně plánovaného schodku o 13 miliard korun je jako radovat se z toho, že se podařilo několikametrovou povodeň snížit o pár centimetrů. Důsledky budou stejně bolestivé. Navíc papír snese všechno a představené změny nejsou reálné, vzala se jen tužka a přepsalo se pár čísel,“ reagoval poslanec ODS.

„Paní ministryně si namalovala a naplánovala příjmy vyšší o 150 miliard korun, aby vůbec byla schopna drobnou úsporu vykázat. Navýšila oproti plánu investice, ale ty zůstanou stejně jako v minulých letech nerealizované, budou jen na papíru paní ministryně,“ pokračoval. Podle něj k srpnu letošního roku reálné investování oproti loňsku kleslo o téměř jedenáct procent. A navíc o jedenáct procent se podle něj zvedly běžné výdaje.

„A takto ohlupuje veřejnost paní ministryně Schillerová dlouho. Není schopná hospodařit zdravě v dobách dobrých ani zlých. Nezbývá jí než si dělat z lidí blázny tím, že bezmyšlenkovitě přepíše pár čísel ze svého původního návrhu. I tak ale zůstává rozpočet tragický, rozvracející naše veřejné finance a zadlužující naše děti. Drancování veřejných financí pokračuje,“ podotkl poslanec ODS Jan Skopeček.

„Naše vláda má za sebou obrovské množství dobré práce, které si ve veřejném prostoru ráda obhájím,“ odmítla na Twitteru kritiku Alena Schillerová. „Babiš, Zeman a Schillerová jsou bratrstvem rozpočtové dekadence. S ANO se na spolupráci po volbách určitě nedomlouváme, jsou to jen Hamáčkovy výmysly. Když vidím jejich stal hospodaření a sekání dluhů, tak by to prostě nešlo," dodal Skopeček. 


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru