Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Podle senátorky Němcové je tu kromě Sputniku ještě jeden zájem Moskvy a prezidenta Zemana
Dlouholetá poslankyně Miroslava Němcová loni uspěla v senátních volbách. Foto: Karel Netolický

Podle senátorky Němcové je tu kromě Sputniku ještě jeden zájem Moskvy a prezidenta Zemana

Senátorka Miroslava Němcová z ODS platí za tvrdou kritičku prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO). Bleskovou výměnu na postu ministra zdravotnictví okomentovala způsobem sobě vlastním, tedy bez servítek.

I když Blatného odvolání inicioval prezident, podle senátorky to hraje premiérovi do karet. „Blatný se začal v posledních týdnech chovat autonomně, nerozhodoval na základě požadavků premiérových marketérů,“ uvedla Němcová. 

Že jde u další vládní rošády o ruskou očkovací vakcínu Sputnik, není podle Němcové pochyb. „Jmenovací řeč prezidenta k novému ministrovi zdravotnictví nebyla o ničem jiném. Zdravotnictví má přitom řadu obrovských úkolů: zvládnout pandemickou krizi, dát do pořádku financování resortu, obnovit odkládanou péči o pacienty s jinými závažnými chorobami,“ sdělila. 

„Prezident při jmenování mluvil jen o Sputniku. Zopakoval odporné útoky na ministra Blatného i na ředitelku SÚKL Storovou. Sprostě je obvinil za tragická úmrtí desítek tisíc lidí. Že u toho byl po celou dobu on sám, většinou nečinný a schovaný v Lánech, o tom samozřejmě mlčí. Že to celé už rok řídí Andrej Babiš a jeho koalice ANO, ČSSD a KSČM, která svými chybami zlikvidovala veřejné rozpočty, živnostníky, významně poškodila vzdělávání a kulturu, o tom také ani slovo,“ pokračovala. 

Podle Němcové je tu kromě Sputniku ještě jeden zájem Moskvy, Miloše Zemana a jeho lidí. Po Sputniku musí Babiš pro prezidenta ještě prosadit kvůli dostavbě Dukovan Rosatom, což je ruská státní korporace se zaměřením na jadernou energetiku. 

„Na to musí mít ve vládě poslušné lidi. Jde o všechno: o zdraví, o bezpečnost a o naši suverenitu. Jde o to, zda prezident dokoná zradu vlastní země a kolik bude mít ochotných a ambiciózních pomocníků,“ napsala Němcová. 

Kolotoč vládních selhání podle senátorky zrychluje. „Sotva je zaregistrujeme, valí se další. Premiér odmítl 750 000 prověřených vakcín – a nic. Deníčkové korupční zápisy Faltýnka – a nic. Na Slovensko byl dodán Sputnik jiného složení, testovaná zvířata na něj nereagovala, jakoby nic nedostala, byla potom utracena – a nic. Premiér selhal na Evropské radě – lže a svádí své chyby na kdekoho – a nic,“ vyjmenovala. 

„Vládní kobyla leží na zemi a zběsile kolem sebe kope. Nic z toho, co zavinila, však nebude zapomenuto. Čas sluhů skončí a s odchodem Babiše praskne i obludný kruh zrady a moci prezidenta. Je čas urychleně schválit volební zákon a vyhlásit předčasné volby,“ dodala.


Autor: Karel Netolický

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru