dnes
Úterý - oblacno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
15°C
Pražský okruh

Podle průzkumu si drtivá většina obyvatel metropole přeje dokončení Pražského okruhu

Dle výsledků sociologického průzkumu společnosti Median, který byl v první polovině letošního roku zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu, si devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování dalších záchytných parkovišť P+R s přestupem na veřejnou dopravu.

Každý ze zodpovídaných dopravních aspektů byl uvozen souslovím „chci, aby“, čímž se kladl důraz na osobní zájem respondentů. Obecně se dá říci, že čím vyšší míru souhlasu respondenti uvedli, tím vyšší míru důležitosti aspektům přiřadili. A občané se v tomto ohledu vyjádřili jasně.

Devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje se shoduje, aby šlo více peněz do oprav stávajících ulic a chodníků. Stejně velká skupina lidí si přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování dalších záchytných parkovišť P+R s přestupem na veřejnou dopravu. Aby se rozšířila síť metra si přeje 84 % respondentů.

„Názory drtivé většiny Pražanů a Středočechů jasně ukázaly směr, kterým by se měla doprava v Praze a okolí vydat. Je zřejmé, že dostavba Pražského okruhu, který staví stát, je pro lidi opravdu velmi důležitá. Nesmíme přestat pracovat a musíme ji dotáhnout. Připravuji také dostavbu Městského okruhu, který podle mého názoru Praha nutně potřebuje,“ sdělil náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Průzkumu se zúčastnilo dohromady 2 200 respondentů a vyhotoven byl v období od února do března tohoto roku. Další informace ze sociologického průzkumu naleznete na stránce Polaď Prahu v sekci Podpůrné dokumenty P+.


Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

26. listopadu 2017 v 09:36

Harmonogram příprav dostavby Pražského okruhu počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, bude v roce 2020 vydáno stavební povolení na úsek 511, vybrán zhotovitel a může být stavba Pražského okruhu oficiálně zahájena.

Zastupitelé TOP 09: Radní Plamínková (STAN) opakovaně sabotuje výstavbu Pražského okruhu

17. října 2017 v 07:00

Radní hlavního města Prahy pro oblast infrastruktury Jana Plamínková (STAN) dělá vše pro to, aby oddálila realizaci výstavby vnějšího Pražského okruhu, konkrétně silnice 511 a s ní spojené silnice I/12. Jménem hlavního města Prahy na Ministerstvo životního prostředí ČR odeslala stanovisko, na...

Další články
Nahoru