Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Podle ODS je život v Praze postavený na hlavu, strana rozjela kampaň
ODS vyčítá vedení Prahy špatnou dopravní situaci. Foto: Karel Netolický

Podle ODS je život v Praze postavený na hlavu, strana rozjela kampaň

V metru a na dalších místech mohou Pražané již několik dní vidět vizuály upozorňující na skutečnost, že život v hlavním městě se často může zdát jako postavený na hlavu. Kampaň ODS, která bude pokračovat v únoru také na billboardech a LED obrazovkách, tuto skutečnost demonstruje na konkrétních příkladech ze života. Informovala o tom regionální manažerka občanských demokratů Lenka Mottlová.

ODS mimo jiné připomíná, že řidiči často stojí v kolonách kvůli rozkopaným silnicím a nekoordinovaným uzavírkám, ale důležité části dopravní infrastruktury, jako jsou Pražský a Městský okruh, jsou v nedohlednu.

„Praha zažívá odpadkové peklo, koše a popelnice jsou přeplněné a v jejich okolí je nepořádek. Město chce od lidí žijících v domácnostech, hlavně na pražských sídlištích, letos vybrat za popelnice dvakrát více peněz,“ sdělila Mottlová.

Pražané do konce loňského roku platili za svoz odpadu podle velikosti kontejneru a četnosti svozu. To však v důsledku novely odpadového zákona nebylo už letos možné a město proto v prosinci schválilo nový systém založený jen na ceně za objem odpadu.

Zákon dal obcím možnost cenu stanovit až na korunu za litr obsahu popelnice a měsíc, město sazbu stanovilo na polovinu maximální částky. „Považuji sazbu 50 haléřů za rozpočtově odpovědný kompromis jak s ohledem na peněženky Pražanů, tak na rozpočet hlavního města," řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). V pražských lokalitách, kde se loni platilo 25 haléřů za litr odpadu, se tak cena za svoz zvedla dvojnásobně. 

„Kroky této koalice nedávají smysl už delší dobu. Život v Praze je proto mnohdy doslova padlý na hlavu. Ukazuje se, že rozdíl mezi tím, co trápí běžné Pražany, a tím, co reálně prosazuje magistrátní koalice, je propastný. Důsledkem chaotického a nezodpovědného vládnutí, opomíjení důležitých investic i nekoncepčního utrácení veřejných peněz, je úplné zastavení rozvoje hlavního měst,“ uvedl Marek Benda, předseda pražské ODS.

Pražská ODS v nové kampani připomíná, že Pražané platí stále víc peněz za služby, které jim poskytuje hlavní město, ale jejich kvalita se podle strany nijak viditelně nezlepšuje.

Občanští demokraté proto v nadsázce apelují, aby Pražané „neztráceli hlavu“ z bezobsažných politických proklamací a nesplnitelných slibů současné koalice.

Anketa

Už víte, komu dáte hlas v podzimních komunálních volbách?

70%
(70%)
10.7%
(10.7%)
19.3%
(19.3%)

„Jedním z názorných příkladů prázdných proklamací a nesplněných slibů je závazek primátora Hřiba k vysázení jednoho milionu stromů. Téměř na konci čtyřletého mandátu je pan primátor ještě daleko před polovinou svého závazku, a tak už začíná kalkulovat s rokem 2026. Je to skvělý příklad, který dokazuje nejen naivitu, ale také populismus vrcholného managementu města dotahovat závazky, které si sami dali," sdělil Tomáš Portlík, předseda volebního štábu pražské ODS a starosta Prahy 9.

„Jsou tady ale taky mnohem zásadnější věci, než je výsadba stromů. S opravou pražských mostů se téměř nepohnulo a Pražský okruh zůstal leda tak na papíře. Zkrátka z klíčových věcí se nestalo vůbec nic,“ doplnil.


Autor: Karel Netolický

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

Včera ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru