Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Podle ODS je život v Praze postavený na hlavu, strana rozjela kampaň
ODS vyčítá vedení Prahy špatnou dopravní situaci. Foto: Karel Netolický

Podle ODS je život v Praze postavený na hlavu, strana rozjela kampaň

V metru a na dalších místech mohou Pražané již několik dní vidět vizuály upozorňující na skutečnost, že život v hlavním městě se často může zdát jako postavený na hlavu. Kampaň ODS, která bude pokračovat v únoru také na billboardech a LED obrazovkách, tuto skutečnost demonstruje na konkrétních příkladech ze života. Informovala o tom regionální manažerka občanských demokratů Lenka Mottlová.

ODS mimo jiné připomíná, že řidiči často stojí v kolonách kvůli rozkopaným silnicím a nekoordinovaným uzavírkám, ale důležité části dopravní infrastruktury, jako jsou Pražský a Městský okruh, jsou v nedohlednu.

„Praha zažívá odpadkové peklo, koše a popelnice jsou přeplněné a v jejich okolí je nepořádek. Město chce od lidí žijících v domácnostech, hlavně na pražských sídlištích, letos vybrat za popelnice dvakrát více peněz,“ sdělila Mottlová.

Pražané do konce loňského roku platili za svoz odpadu podle velikosti kontejneru a četnosti svozu. To však v důsledku novely odpadového zákona nebylo už letos možné a město proto v prosinci schválilo nový systém založený jen na ceně za objem odpadu.

Zákon dal obcím možnost cenu stanovit až na korunu za litr obsahu popelnice a měsíc, město sazbu stanovilo na polovinu maximální částky. „Považuji sazbu 50 haléřů za rozpočtově odpovědný kompromis jak s ohledem na peněženky Pražanů, tak na rozpočet hlavního města," řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). V pražských lokalitách, kde se loni platilo 25 haléřů za litr odpadu, se tak cena za svoz zvedla dvojnásobně. 

„Kroky této koalice nedávají smysl už delší dobu. Život v Praze je proto mnohdy doslova padlý na hlavu. Ukazuje se, že rozdíl mezi tím, co trápí běžné Pražany, a tím, co reálně prosazuje magistrátní koalice, je propastný. Důsledkem chaotického a nezodpovědného vládnutí, opomíjení důležitých investic i nekoncepčního utrácení veřejných peněz, je úplné zastavení rozvoje hlavního měst,“ uvedl Marek Benda, předseda pražské ODS.

Pražská ODS v nové kampani připomíná, že Pražané platí stále víc peněz za služby, které jim poskytuje hlavní město, ale jejich kvalita se podle strany nijak viditelně nezlepšuje.

Občanští demokraté proto v nadsázce apelují, aby Pražané „neztráceli hlavu“ z bezobsažných politických proklamací a nesplnitelných slibů současné koalice.

Anketa

Už víte, komu dáte hlas v podzimních komunálních volbách?

70%
(70%)
10.7%
(10.7%)
19.3%
(19.3%)

„Jedním z názorných příkladů prázdných proklamací a nesplněných slibů je závazek primátora Hřiba k vysázení jednoho milionu stromů. Téměř na konci čtyřletého mandátu je pan primátor ještě daleko před polovinou svého závazku, a tak už začíná kalkulovat s rokem 2026. Je to skvělý příklad, který dokazuje nejen naivitu, ale také populismus vrcholného managementu města dotahovat závazky, které si sami dali," sdělil Tomáš Portlík, předseda volebního štábu pražské ODS a starosta Prahy 9.

„Jsou tady ale taky mnohem zásadnější věci, než je výsadba stromů. S opravou pražských mostů se téměř nepohnulo a Pražský okruh zůstal leda tak na papíře. Zkrátka z klíčových věcí se nestalo vůbec nic,“ doplnil.


Autor: Karel Netolický

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru