dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Podle obžaloby chtěl zavraždit ženu kvůli výpovědi z bytu

Pronajímatelka bytu v Praze 10, která dala loni výpověď svému nájemníkovi, málem přišla o život. Pětatřicetiletý muž se ji ve vzteku pokusil zavraždit nožem s dvaceticentimetrovou čepelí. Tvrdí to obžaloba, kterou má ČTK k dispozici a kterou začne příští týden projednávat pražský městský soud. Obviněnému Patriku Myškovi hrozí 12 až 20 let vězení.

Incident se stal v podvečer 16. listopadu v bytě v Janovské ulici, který Myška dříve obýval a kam si přišel vyzvednout své věci. Podle státního zástupce měl kvůli výpovědi zlost a předem si naplánoval, že se pronajímatelce pomstí. Proto si s sebou přinesl nůž.

Ženu v bytě bez předchozího varování údajně podle obžaloby napadl tak, že ji chytil jednou rukou za bundu, druhou za vlasy a několikrát jí udeřil hlavou o zeď. Poté vytáhl zpod bundy nůž a se slovy „zabiju tě" přiložil jeho špičku ženě ke krku.

Obžaloba uvádí, že vražda se nestala, protože se pronajímatelka aktivně bránila, čin muži rozmlouvala a využila jeho zaváhání, když povolil sevření, protože mu začal zvonit mobilní telefon. Myškovi se vysmekla a utekla na chodbu domu, kde volala o pomoc. Útočník ji sice dostihl, vtáhl ji zpátky a znovu na ni namířil nůž, v té chvíli se však znovu rozezněl jeho mobil.

„Uvědomil si, že mu volá jeho nadřízený s tím, že musí do práce, tak nůž odhodil a z bytu i s některými svými věcmi utekl pryč," popsal státní zástupce. Žena vyvázla bez zranění. Myška čeká na projednání případu v pankrácké vazební věznici.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru