Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: unsplash.com

Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?

Vybíráte novou míchačku? Existuje mnoho variant určených jak pro příležitostné domácí využití, tak pro to průmyslové. Poradíme vám, na jaké parametry se zaměřit.  

Pro jaké účely míchačku potřebujete?

Pokud kupujete míchačku, v první řadě se musíte zeptat sami sebe, jaké pro ni vlastně budete mít využití.

  • Patříte mezi kutily, kteří pravidelně realizují drobné stavební úpravy na svém domě?

  • Jste malá stavební firma, která se věnuje rekonstrukcím a stavbám rodinných nemovitostí?

  • Pracujete na největších stavebních projektech v republice a potřebujete to nejlepší zboží?

Podle toho, do které kategorie se řadíte, pak budete vybírat. Nelze totiž říct, že menší a levnější míchačka je horší než alternativy z vyšší cenové hladiny.

Velikost bubnu míchačky

Jedním z důležitých parametrů je kapacita míchačky. Na trhu jsou relativně malé míchačky o objemu bubnu jen lehce přes 50 litrů. Zlatou střední cestou jsou míchačky o kapacitě kolem 100 až 200 l. Pro profesionální využití pak na trhu najdete i větší míchačky.

Pamatujte na to, že udávaný objem bubnu se nerovná jeho kapacitě. Aby míchačka mohla plnit svou funkci (tedy míchat), je nezbytné, aby v ní zůstalo „volné místo“. Míchačka totiž nefunguje jako mixér, který by obsah uvnitř promíchával. Zařízení funguje spíše na principu „přesypávání“ hmoty uvnitř bubnu, v zásadě jde o velice jednoduché řešení. Protože válec naplníte cca z poloviny, maximálně ze dvou třetin, nejmenší míchačky poslouží jen k drobným opravám, pro klasickou výstavbu ale jejich kapacita pravděpodobně postačovat nebude ani v domácích podmínkách.

Napájení míchačky

Na trhu jsou míchačky do „klasické“ zásuvky s 230 V, stejně jako alternativy využívající 400 V. Opět platí, že první varianta je určena především pro domácí využití, resp. pro malé stavby. Profesionálové sáhnou častěji po vyšším napětí.

Logicky platí, že na 230 V budou konstruovány především menší míchačky. Rostoucí objem bubnu, a tím tedy i váha hmoty v jeho nitru potřebují ze zásuvky více „šťávy“.

Manipulace a stabilita

Myslet musíte i na praktičnost a bezpečnost při práci.

Míchačka by měla umožnit co nejjednodušší, ale zároveň bezpečnou manipulaci. Samozřejmostí by proto měla být kvalitní kolečka, díky kterým míchačku snadno přemístíte. Jednoduché by mělo být i přidávání surového materiálu a vylévání hotové směsi.

Zákazníci proto instinktivně sahají po lehčích míchačkách. Váha však nesmí klesat na úkor stability. Převrhnutí míchačky může mít velice nepříjemné následky.


Studenti se seznámí s daty z Observatoře Pierra Augera

23. března 2023 v 09:00

Ochutnávku dat z největší observatoře zaměřené na studium kosmického záření extrémních energií – Observatoře Pierra Augera – pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze a Fyzikální ústav Akademie věd ČR. Akce se uskuteční v rámci International...

Praha 18 hledá lidi na úklid veřejných prostranství

22. března 2023 ve 22:44

Pokud si chcete přivydělat a zároveň udělat něco pro své okolí, má radnice Prahy 18 pracovní nabídku. Ta se týká úklidu veřejných prostor v městské části.

Energie online nebo v aplikaci řeší stále více lidí

22. března 2023 v 10:52

Nejprve Covid a nyní energetická krize naučily Čechy více využívat samoobslužné online a mobilní aplikace pro správu energií. Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 %. Celkem už innosvět využívá téměř třetina...

CEIP spustil investiční fond zaměřující se na průmyslové podniky v Česku a na Slovensku

9. března 2023 ve 14:47

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) spustila na území České republiky a Slovenska další investiční fond zaměřující se na rozvoj malých a střední podniků, které se zabývají nejen tradičním průmyslem, jako je například strojírenství, ale také automatizací, letectvím a...

Počet letos zrušených živností se blíží sto tisícům, mohou za to povinné datové schránky

8. března 2023 v 16:10

Podle předběžných údajů v únoru zrušilo živnost 78 042 podnikatelů, což je téměř shodný počet jako za celý loňský rok, kdy podnikání ukončilo 80 163 OSVČ. Od začátku roku 2023 počet ukončených živností přesáhl rekordních 95 000. Důvodem je především povinné zavedení datových schránek a s tím...

innogy zlevňuje elektřinu další skupině zákazníků

7. března 2023 v 08:56

Ceny elektřiny pod stropem budou mít nově také zákazníci innogy se smlouvou na dobu neurčitou. Dodavatel přizná zákazníkům s produktem elektřina Standard speciální slevu, která jim sníží cenu komodity pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. března 2023 až...

innogy zlevňuje pod cenový strop i elektřinu

28. února 2023 v 08:09

Po zemním plynu dodavatel energií innogy zlevňuje pod vládou stanovený cenový strop také dodávky elektřiny. V rámci nového podstropového produktu Start 15 innogy nabízí nižší ceny elektřiny na 15 měsíců. Nový ceník začne platit od 1. března.

Pomoc innogy a Asociace občanských poraden v době energetické krize funguje

26. února 2023 v 15:26

Nárůst cen energií v důsledku energetické krize dostává některé domácnosti pod velký ekonomický tlak. Energetické skupině innogy se v úzké spolupráci s Asociací občanských poraden (AOP) daří nasměrovat zákazníky, kteří mají problémy s platbami za energie, k dostupné státní pomoci v podobě...

Další články
Nahoru