Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: unsplash.com

Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?

Vybíráte novou míchačku? Existuje mnoho variant určených jak pro příležitostné domácí využití, tak pro to průmyslové. Poradíme vám, na jaké parametry se zaměřit.  

Pro jaké účely míchačku potřebujete?

Pokud kupujete míchačku, v první řadě se musíte zeptat sami sebe, jaké pro ni vlastně budete mít využití.

  • Patříte mezi kutily, kteří pravidelně realizují drobné stavební úpravy na svém domě?

  • Jste malá stavební firma, která se věnuje rekonstrukcím a stavbám rodinných nemovitostí?

  • Pracujete na největších stavebních projektech v republice a potřebujete to nejlepší zboží?

Podle toho, do které kategorie se řadíte, pak budete vybírat. Nelze totiž říct, že menší a levnější míchačka je horší než alternativy z vyšší cenové hladiny.

Velikost bubnu míchačky

Jedním z důležitých parametrů je kapacita míchačky. Na trhu jsou relativně malé míchačky o objemu bubnu jen lehce přes 50 litrů. Zlatou střední cestou jsou míchačky o kapacitě kolem 100 až 200 l. Pro profesionální využití pak na trhu najdete i větší míchačky.

Pamatujte na to, že udávaný objem bubnu se nerovná jeho kapacitě. Aby míchačka mohla plnit svou funkci (tedy míchat), je nezbytné, aby v ní zůstalo „volné místo“. Míchačka totiž nefunguje jako mixér, který by obsah uvnitř promíchával. Zařízení funguje spíše na principu „přesypávání“ hmoty uvnitř bubnu, v zásadě jde o velice jednoduché řešení. Protože válec naplníte cca z poloviny, maximálně ze dvou třetin, nejmenší míchačky poslouží jen k drobným opravám, pro klasickou výstavbu ale jejich kapacita pravděpodobně postačovat nebude ani v domácích podmínkách.

Napájení míchačky

Na trhu jsou míchačky do „klasické“ zásuvky s 230 V, stejně jako alternativy využívající 400 V. Opět platí, že první varianta je určena především pro domácí využití, resp. pro malé stavby. Profesionálové sáhnou častěji po vyšším napětí.

Logicky platí, že na 230 V budou konstruovány především menší míchačky. Rostoucí objem bubnu, a tím tedy i váha hmoty v jeho nitru potřebují ze zásuvky více „šťávy“.

Manipulace a stabilita

Myslet musíte i na praktičnost a bezpečnost při práci.

Míchačka by měla umožnit co nejjednodušší, ale zároveň bezpečnou manipulaci. Samozřejmostí by proto měla být kvalitní kolečka, díky kterým míchačku snadno přemístíte. Jednoduché by mělo být i přidávání surového materiálu a vylévání hotové směsi.

Zákazníci proto instinktivně sahají po lehčích míchačkách. Váha však nesmí klesat na úkor stability. Převrhnutí míchačky může mít velice nepříjemné následky.


Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

Včera v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Další články
Nahoru