Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: unsplash.com

Podle čeho vybrat ideální míchačku pro své potřeby?

Vybíráte novou míchačku? Existuje mnoho variant určených jak pro příležitostné domácí využití, tak pro to průmyslové. Poradíme vám, na jaké parametry se zaměřit.  

Pro jaké účely míchačku potřebujete?

Pokud kupujete míchačku, v první řadě se musíte zeptat sami sebe, jaké pro ni vlastně budete mít využití.

  • Patříte mezi kutily, kteří pravidelně realizují drobné stavební úpravy na svém domě?

  • Jste malá stavební firma, která se věnuje rekonstrukcím a stavbám rodinných nemovitostí?

  • Pracujete na největších stavebních projektech v republice a potřebujete to nejlepší zboží?

Podle toho, do které kategorie se řadíte, pak budete vybírat. Nelze totiž říct, že menší a levnější míchačka je horší než alternativy z vyšší cenové hladiny.

Velikost bubnu míchačky

Jedním z důležitých parametrů je kapacita míchačky. Na trhu jsou relativně malé míchačky o objemu bubnu jen lehce přes 50 litrů. Zlatou střední cestou jsou míchačky o kapacitě kolem 100 až 200 l. Pro profesionální využití pak na trhu najdete i větší míchačky.

Pamatujte na to, že udávaný objem bubnu se nerovná jeho kapacitě. Aby míchačka mohla plnit svou funkci (tedy míchat), je nezbytné, aby v ní zůstalo „volné místo“. Míchačka totiž nefunguje jako mixér, který by obsah uvnitř promíchával. Zařízení funguje spíše na principu „přesypávání“ hmoty uvnitř bubnu, v zásadě jde o velice jednoduché řešení. Protože válec naplníte cca z poloviny, maximálně ze dvou třetin, nejmenší míchačky poslouží jen k drobným opravám, pro klasickou výstavbu ale jejich kapacita pravděpodobně postačovat nebude ani v domácích podmínkách.

Napájení míchačky

Na trhu jsou míchačky do „klasické“ zásuvky s 230 V, stejně jako alternativy využívající 400 V. Opět platí, že první varianta je určena především pro domácí využití, resp. pro malé stavby. Profesionálové sáhnou častěji po vyšším napětí.

Logicky platí, že na 230 V budou konstruovány především menší míchačky. Rostoucí objem bubnu, a tím tedy i váha hmoty v jeho nitru potřebují ze zásuvky více „šťávy“.

Manipulace a stabilita

Myslet musíte i na praktičnost a bezpečnost při práci.

Míchačka by měla umožnit co nejjednodušší, ale zároveň bezpečnou manipulaci. Samozřejmostí by proto měla být kvalitní kolečka, díky kterým míchačku snadno přemístíte. Jednoduché by mělo být i přidávání surového materiálu a vylévání hotové směsi.

Zákazníci proto instinktivně sahají po lehčích míchačkách. Váha však nesmí klesat na úkor stability. Převrhnutí míchačky může mít velice nepříjemné následky.


Tesco spustilo kampaň pro Online nákupy

14. května 2022 ve 13:04

Tesco spustilo novou kampaň „Nenechte se opít…“. Vzhledem k situaci na trhu s potravinami je smyslem kampaně Tesca zaměřit se na ceny u online nákupů formou srovnání cen s konkurenčním Rohlíkem. Výsledkem srovnávacích nákupů je úspora, kterou Tesco zákazníkům přináší u 37 produktů(1) ze...

Pražská strojírna uzavírá rok se ziskem

5. května 2022 v 08:09

Dceřiná společnost Dopravního podniku hlavního města Prahy Pražská strojírna zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2021. Komplikovaný rok sužovaný covidovými restrikcemi a nárůsty cen uzavřela s hospodářským výsledkem 43,6 mil. korun před zdaněním. 

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

4. května 2022 v 11:10

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se...

V prvním kvartálu začalo podnikat 20 111 živnostníků. Téměř stejný počet ale podnikání ukončil

3. května 2022 v 10:39

Za první tři měsíce letošního roku prostřednictvím živnostenského oprávnění začalo podnikat 20 111 osob, což je o desetinu víc než ve stejném období roku 2021. Celkový počet podnikatelů – fyzických osob v ČR se ale zvýšil jen o 427 na 2 179 683. Aktuální přehled zveřejnila poradenská společnost...

DLA Piper asistovala skupině Karlín Group při společné investici do rezidenčních projektů s PPF Real Estate

2. května 2022 v 10:00

DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Karlín Group, přednímu českému developerovi rezidenčních a administrativních budov, při prodeji 50% podílu ve dvou rezidenčních projektech developerské společnosti PPF Real Estate.

Začal Huawei Global Analyst Summit

27. dubna 2022 ve 12:35

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

Falešné SMS zprávy se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky, varuje innogy

27. dubna 2022 v 07:04

innogy varuje před podvodnými SMS, které se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky energií. V posledních dvou dnech zajistila innogy několik pokusů o podvodné jednání formou rozesílání SMS a následné vymáhání falešných nedoplatků za dodávky energií. Jedná se zatím jen o několik případů, ale...

V prvním čtvrtletí vzniklo v Česku 7611 společností, o 416 méně než minulý rok

19. dubna 2022 ve 12:26

V březnu vzniklo v České republice 2 588 obchodních společností, o 66 méně než v únoru. Zároveň zaniklo 1 109 společností, tedy stejně jako o měsíc dříve. Během celého prvního čtvrtletí letošního roku potom vzniklo 7 611 obchodních společností, o 416 méně než o rok dříve. Současně zaniklo...

Po půl roce končí záchranný režim pro bývalé zákazníky Bohemia Energy

14. dubna 2022 v 08:27

V neděli 17. dubna uplyne pro bývalé zákazníky dodavatelů energií ze skupiny Bohemia Energy šestiměsíční ochranná lhůta, ve které si měli zvolit nového dodavatele plynu a uzavřít nové standardní smlouvy na dodávky plynu.

Další články
Nahoru