dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Podle americké stanice CNN patří Žluté lázně mezi deset nejlepších městských pláží v Evropě
Mini bar a písečná plášť. Ilustrační foto: zlutelazne.cz

Podle americké stanice CNN patří Žluté lázně mezi deset nejlepších městských pláží v Evropě

Americká zpravodajská stanice CNN zařadila ve své anketě Žluté lázně v Podolí mezi deset nejlepších městských pláží Evropy. Areál na pravém břehu Vltavy se tak dostal do společnosti plážových center ve Vídni, Barceloně, Berlíně či Bruselu.

Nejlepší městské pláže podle CNN

Žluté lázně, Praha
Strandbad Wannsee, Berlín
Blijburg aan Zee, Amsterdam
Lido di Venezia, Benátky
Barceloneta, Barcelona
Guincho, Lisabon
Bruxelles les Bains, Brusel
Paris Plages, Paříž
Amager Strand, Kodaň
Sand in City, Vídeň

Zpravodajský server CNN upozorňuje, že písek a příroda nejdou obvykle s městem příliš dohromady, nicméně u deseti vybraných plážových areálů uprostřed velkých měst, které redaktoři vybrali, se podobné spojení podařilo.

U Žlutých lázní v Praze hodnotitelé vyzvedli především pestrou nabídku sportovních aktivit i gastronomické zázemí v areálu, který píše svoji bohatou historii už 103 let.

„Umístění v absolutní evropské špičce je pro nás obrovská pocta. Tím spíše, že hodnocení je dílem zahraničních expertů. Výsledek považujeme nejen za skvělou prezentaci našeho areálu, ale také hlavního města Prahy,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která areál provozuje od roku 2005.

Anketa

Jste spokojeni s úrovní nabízených služeb ve Žlutých lázních?

44.4%
(44.4%)
11.1%
(11.1%)
44.4%
(44.4%)
Areál nabízí mimo jiné travnatou pláž, hřiště na plážový volejbal, obří šachy, stolní tenis, pétanque a rozsáhlý dětský koutek. Vyznavači sportu na vodě si mohou přímo v areálu půjčit wakeboardy, paddleboardy nebo šlapadla.

Ve „Žlutkách“ je také půjčovna in-line bruslí, longboardů či kol beach cruiser. Funguje zde pivnice Tančírna, Beach baru, MINI baru i Modrém baru.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru