dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Pražská politikaPražské krimi

Podivné pražské úmrtí v Poslanecké sněmovně. Na těle nebyly nalezeny žádné stopy, ale...

Poslanecká sněmovna vyslovila tento týden nesouhlas s odpovědí ministryně spravedlnosti Heleny Válkové na interpelaci poslance Zdeňka Ondráčka ve věci nevydání videozáznamu rodičům zemřelého, který byl pořízen v souvislosti s pražským úmrtím pana P. S., na kterým se dodnes vznášejí otazníky. Válková bude muset odpovědět znovu.

O neposkytnutí videozáznamu v minulosti rozhodla státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 6. „Rodiče zemřelého P. S. se snaží již několik let objasnit sporná místa ve vyšetřování (vznik posmrtných zranění, existence dopisu na rozloučenou a existence příručky Jak se zbavit hráčské závislosti na místě činu a podobně,“ uvedl Ondráček.

Válková některé pochybnosti také sdílí. Uvedla ale, že vyčerpala veškeré možnosti vyplývající z její funkce. „Veškerý spisový materiál byl přezkoumán Nejvyšším státním zastupitelstvím, se závěrem, že nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že úmrtí P. S. ve smyslu trestního zákoníku lze kvalifikovat jako trestný čin, čili opět se závěrem, že se jednalo o sebevraždu,“ uvedla ve sněmovně.

Stopy krve na rukou a na krku, rýhy na nohou

Pražský případ, který je už asi tři roky opředen pochybnostmi, zmínila právnička Hana Marvanová na nedávném sněmovním kolokviu, o kterém Pražský patriot informoval. Pan P. S. byl nalezen v bytě oběšený s policejním stanoviskem, že na krku a těle nebyly nalezeny žádné stopy.

Marvanová má k dispozici fotodokumentaci, kde jsou stopy krve na rukou i na krku, na základě čehož mohlo jít podle některých soudních lékařů o rdoušení. Advokátka uvedla, že rýhy na nohou vznikly podle některých odborníků až po smrti. K případu bylo vydáno mnoho protichůdných znaleckých posudků. Pitva nebyla dokončena.

Související článek:

Sebevražda, nebo vražda? Podezřelá úmrtí se nevyhýbají ani Praze!


Autor: Anna Skálová

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Další články
Nahoru