Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Podivná noční zábava: Mladíci vyrazili na tah, jeden z nich zakládal požáry
Jedno z míst, které žháři navštívili. Foto: Policie ČR

Podivná noční zábava: Mladíci vyrazili na tah, jeden z nich zakládal požáry

Pražští policisté zadrželi čtyři mladíky, kteří v noci na pondělí údajně během dvanácti hodin založili šest požárů s celkovou škodou až 800 000 korun. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Skupinka mužů ve věku od sedmnácti do třiadvaceti let úmyslně zapálila kontejnerová stání, okrasné stromy, skladové prostory nábytkové firmy a nakonec i památkově chráněnou budovu na Žižkově. 

„Svým jednáním zaměstnali nejen policisty, ale zejména hasiče, kteří ke každému úmyslně založenému požáru museli vyrazit. Jen díky jejím včasným zásahům nedošlo k jejich rozšíření,“ sdělila Siřišťová. Přesto dosáhla napáchaná škoda bez dvou set tisíc korun milion. 

Kriminalisté se ihned případy začali zabývat a zjistili, že se na místě vždy vyskytovala skupina třech až čtyřech osob. „Operativním šetřením kolegové zjistili přibližnou lokalitu jejich výskytu a sedm hodin po posledním zapálení objektu je všechny zadrželi,“ popsala mluvčí.

Zjistilo se, že po požití alkoholu a drog se mladíci vydali na noční výlet po Žižkově, při kterém se nejstarší z nich dopouštěl žhářských útoků. Ostatní jej následovali, ale přímo zapalovaní se nijak neúčastnili.

Muž se ke všem založeným požárům doznal, kdy navíc disponoval i fotografiemi ve svém mobilním telefonu, neboť si své „umění“ sám dokumentoval. Po zadržení mu bylo sděleno obvinění pro trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví.

Obviněnému, který je z rozhodnutí státního zástupce stíhán na svobodě, tak hrozí až tříleté vězení.


Autor: puc

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru