Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Podivná noční zábava: Mladíci vyrazili na tah, jeden z nich zakládal požáry
Jedno z míst, které žháři navštívili. Foto: Policie ČR

Podivná noční zábava: Mladíci vyrazili na tah, jeden z nich zakládal požáry

Pražští policisté zadrželi čtyři mladíky, kteří v noci na pondělí údajně během dvanácti hodin založili šest požárů s celkovou škodou až 800 000 korun. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Skupinka mužů ve věku od sedmnácti do třiadvaceti let úmyslně zapálila kontejnerová stání, okrasné stromy, skladové prostory nábytkové firmy a nakonec i památkově chráněnou budovu na Žižkově. 

„Svým jednáním zaměstnali nejen policisty, ale zejména hasiče, kteří ke každému úmyslně založenému požáru museli vyrazit. Jen díky jejím včasným zásahům nedošlo k jejich rozšíření,“ sdělila Siřišťová. Přesto dosáhla napáchaná škoda bez dvou set tisíc korun milion. 

Kriminalisté se ihned případy začali zabývat a zjistili, že se na místě vždy vyskytovala skupina třech až čtyřech osob. „Operativním šetřením kolegové zjistili přibližnou lokalitu jejich výskytu a sedm hodin po posledním zapálení objektu je všechny zadrželi,“ popsala mluvčí.

Zjistilo se, že po požití alkoholu a drog se mladíci vydali na noční výlet po Žižkově, při kterém se nejstarší z nich dopouštěl žhářských útoků. Ostatní jej následovali, ale přímo zapalovaní se nijak neúčastnili.

Muž se ke všem založeným požárům doznal, kdy navíc disponoval i fotografiemi ve svém mobilním telefonu, neboť si své „umění“ sám dokumentoval. Po zadržení mu bylo sděleno obvinění pro trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví.

Obviněnému, který je z rozhodnutí státního zástupce stíhán na svobodě, tak hrozí až tříleté vězení.


Autor: puc

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru