dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Podívejte se na Slováka závislého na heroinu, který zatáhl nebohou ženu do křoví
Zadržený slovenský lupič. Foto: Policie ČR

Podívejte se na Slováka závislého na heroinu, který zatáhl nebohou ženu do křoví

V úterý večer vyjížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky do Střelničné ulice v Praze 8, kde se podle oznámení v blízkosti autobusové zastávky Štěpničná ozýval z křoví ženský křik o pomoc.

Policisté, kteří na zastávku dorazili za tři minuty od nahlášení případu, na místě našli přepadenou zraněnou ženu, která byla v šoku. Ta jim sdělila, že před okamžikem byla napadena neznámým mužem, který ji násilím odvlekl do křoví, kde ji pořezal nožem na ruce a uloupil jí mobilní telefon a peníze.

Zároveň policistům útočníka popsala a ukázala směr, kudy utíkal. Netrvalo dlouho a „péjaci“ podezřelého vypátrali v Davídkově ulici nedaleko hlídaného parkoviště, kde ho i zadrželi. Že mají toho správného muže zjistili posléze, jelikož u něj nalezli jak uloupený telefon, tak i tři sta korun, které přepadené ženě vzal z peněženky.

„Také měl u sebe nůž, jimž ženu pořezal na ruce. Navíc se třiačtyřicetiletý lupič ze Slovenska k přepadení přiznal a uvedl, že je závislý na heroinu, na který se snažil loupeží sehnat finanční prostředky,” uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

slovensky-lupic-smazka2-nahled

Zadrženého muže si převzali kriminalisté, kteří ho obvinili z loupeže, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. V evidencích také zjistili, že muž byl tento rok již trestán za majetkovou trestnou činnost a v tuto chvíli je odsouzen k 16 měsíčnímu vězení s odkladem na dva a půl roku.

„Vzhledem k těmto skutečnostem kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, o čemž nyní bude rozhodovat soud,” dodal Daněk.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru