dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Podívejte se na krmení gaviálů
Krmení gaviálů indických je pro návštěvníky velmi zajímavá podívaná. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Podívejte se na krmení gaviálů

Pražská zoo na zimní sezónu přichází s atraktivní novinkou – komentovaným krmením gaviálů indických. Krmení tohoto unikátního a v přírodě kriticky ohroženého druhu krokodýla je opravdovou podívanou, na kterou se teď do pavilonu Čambal mohou každou neděli od 15:30 přijít podívat také návštěvníci Zoo Praha.

„Krátký výpad stranou, cáknutí vody, ekvilibristické číslo s přehazováním kluzké ryby ze strany na stranu v ostře zubaté pinzetě, drtivý skus koutkem tlamy a polknutí nadrceného sousta,“ tak popisuje krmení gaviálů kurátor plazů a obojživelníků Zoo Praha Petr Velenský.

Právě letos pražská zoo instalovala do pavilonu Čambal ozvučení, aby mohla svým návštěvníkům nabídnout celý průběh krmení gaviálů i s doprovodným komentářem kurátora nebo chovatele. Každý tak má jedinečnou příležitost dozvědět se zajímavé informace nejenom o samotných gaviálech, ale také způsobu jejich lovu.

Gaviáli indičtí jsou mimořádně vzácní nejen v přírodě, ale i v zoologických zahradách. Jejich získání je obtížné, péče o ně náročná a odchov mláďat mimořádně cenný. Pražská skupina gaviálů se řadí k největším a nejperspektivnějším v lidské péči mimo Indii.

Na tento víkend si Zoo Praha připravila i další bohatý program. V sobotu 14. listopadu proběhnou v Údolí slonů oslavy svátku Diwali – svátku světel. Lampionový průvod spojený s noční prohlídkou zoo vyrazí okolo 16:30 od hlavního vchodu.

V neděli 15. listopadu se návštěvníci pražské zoo mohou přijít podívat na komentované krmení gaviálů, které bude probíhat pravidelně každou neděli od 15:30 v pavilonu Čambal v dolní části zoo.

Nedělní odpoledne se také ponese ve znamení křtin mláděte gibona stříbrného. Sameček se narodil v noci na 29. července a jedná se o první mládě tohoto druhu v historii českých a slovenských zoologických zahrad. Tuto neděli ve 13 hodin malý sameček dostane své jméno. 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru