Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Podívejte se Fakultě dopravní ČVUT v Praze pod pokličku

2. 2. 2024
Podívejte se Fakultě dopravní ČVUT pod pokličku a zažijte ji na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 2. února v budově Horská 3 na Praze 2, od 9 do 15 hodin.

„Naši současní studenti si dobře pamatují, jak při rozhodování o volbě dalšího studia hrálo velkou roli poznání jejich budoucí vysoké školy (fakulty) na vlastní kůži“, říká Lenka Kubešová Zápotocká z PR týmu Fakulty dopravní ČVUT.

Program začíná v 9 hodin krátkými přednáškami o studijních programech a specializacích, které je možné na fakultě studovat. Návštěvníci se tak dozvědí, že Fakulta dopravní svými studijními programy a specializacemi pokrývá celé spektrum dopravy. Vychovává špičkové odborníky v oblasti dopravy, chytrých měst, logistiky, letectví a dopravních systémů. V závěru přednášek se mohou středoškoláci těšit na slosovatelnou anketu budoucího Dopraváka o věcné ceny.

Po přednáškách budou v prostorách fakulty připravené stanoviště jednotlivých pracovišť a kateder se zajímavými interaktivními exponáty a ukázkami zajímavých projektů. Od kolegyň ze studijního oddělení získají uchazeči všechny potřebné informace ohledně přijímacího řízení. Na hlavním InfoPointu budou současní studenti odpovídat na veškeré dotazy týkající se studia i následného pracovního uplatnění.

Odtud také budou vycházet skupinky na komentované prohlídky po budově a laboratořích, kde průvodci budou opět studenti Fakulty dopravní ČVUT v Praze.

Zájemci se tak podívají do prostor fakulty, špičkových laboratoří a specializovaných pracovišť, kde se tvoří budoucnost dopravy. Mezi ně např. patří laboratoř Smart Cities nebo Mobilní laboratoř pro dopravní analýzy. Fanoušky železnice potěší návštěva Dopravního sálu s modelovým kolejištěm a přehlídkou železniční techniky. Nadšence do letectví určitě osloví ATC simulátor (simulace řízení letového provozu), ukázka dronů, letecký simulátor A-320 a B-737. Pro fandy motorek bude připravena prezentace studentského závodního týmu Fakulty dopravní – CTU Lions   a ukázky jejich závodních motocyklů. Dále budou k vyzkoušení vozidlové simulátory a spousta dalšího.

V chill out zóně si bude možné u kávy popovídat se stávajícími studenty, kteří budou připraveni zodpovědět každou otázku týkající se studia a studentského života na fakultě. Den otevřených dveří by se nemohl uskutečnit bez studentů ze studentského klubu eFDrive, který se na akci bude také prezentovat. Návštěvníci se dozvědí, jaké akce klub pořádá, jak se do klubu zapojit, a hlavně získají informace o seznamováku UZEL, který patří mezi největší a nejpopulárnější akce klubu.


Autor: Alo

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Další články
Nahoru