dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Podívejte se do Podolské vodárny

Podívejte se do Podolské vodárny

Každou druhou sobotu v měsíci můžete vždy v 11 a ve 13 hodin navštívit Muzeum pražského vodárenství a úpravny vody Podolí.

Seznámíte se s historií a zásobováním obyvatel Prahy vodou, prvními soukromými a veřejnými vodovody v Praze, sbírkou vodoměrů, nahlédnete do haly filtrů – tzv. Englovy katedrály.

vodarna-podoli-1-nahled Dozvíte se o jednotlivých fázích čištění surové vody, odstraňování nečistot ze surové vody na hrubých a jemných česlích, seznámíte se s funkcí, významem a technologickým postupem úpravy surové vody v čiřičích a Vodárenská věž vodarna-podoli-3-nahled umožní panoramatický rozhled na Prahu z nezvyklého stanoviště.

 

 

Prohlídka není bezbariérová, vyžaduje určitou tělesnou zdatnost (výstup na ochoz budovy – 8 pater).

Cena prohlídky:
Skupinové vstupenky 10 osob a víc 130 korun za osobu, 20 osob 125 korun za osobu, jednotlivá vstupenka 150 korun.

Dárkový poukaz si můžete osobně zakoupit v zákaznickém centru Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., Dykova 3, Praha 10.

Vstupenky si můžete objednat ZDE nebo na www.ticketstream.cz


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru