dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Advent v PrazePražská kultura

Podívejte se do Muchova Muzea s profesionálním průvodcem. Obchod nabízí exkluzivní výběr dárků

Expozice muzea podává souhrnný pohled na výtvarné dílo Alfonse Muchy (1860–1939), kromě jeho Slovanské epopeje. Pozornost je soustředěna zejména na pařížské období (1887–1904), které je světově nejproslulejší.

Najdete zde ucelený soubor plakátů, v čele s nejvýznamnějšími plakáty pro Sarah Bernhardt, soubor charakteristických dekorativních panó, početnou ukázku z Documents décoratifs (1902), ukázku z pařížských skicáků.

Další dekorativní předměty, plastika a ukázky z knižní tvorby jsou uloženy ve vitrínách. Není zanedbán ani vztah Muchy k Praze. V závěru expozice je náznak Muchova ateliéru s originálním nábytkem, fotografie jeho rodiny a souborem ateliérových fotografií pořízených Muchou v Paříži. Součástí expozice je také půlhodinový dokument o životě a díle Alfonse Muchy.

Objednejte si průvodce
Prohlídku s profesionálním průvodcem je třeba rezervovat 3–4 dny předem. Muzeum nabízí průvodce v několika jazycích: čeština, angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština, ruština.
Informace o prohlídkách s průvodci nebo návštěvě muzea získáte na čísle 224216415 nebo emailem shop@mucha.cz.

Ceny vstupenek:
240 korun dospělý, 160 korun děti, studenti a senioři nad 65 let, 600 korun rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)
 – cena za prohlídku s průvodcem: vstupné + 500 korun / skupina (u skupiny do 15-ti osob) nebo vstupné + 30 korun / osoba (u skupiny nad 15 osob)

V Muzeu můžete nakoupit dárky
Obchod, který je součástí muzea, nabízí exkluzivní výběr dárků s motivy Alfonse Muchy. Dárkové předměty, navrhované výhradně pro obchod Muchova muzea, jsou vyrobeny v licenci vlastníka rodinné sbírky Muchových děl Mucha Trust.

Každý návštěvník zajisté ocení tuto různorodou nabídku dárků se secesními motivy jako např. pohlednice, fotografie, kalendáře, sklo, šperky, ručně malované hedvábné šátky, knihy, hrnečky, lampičky, ručně vyráběný papír atd.

Muchovo Muzeum, Kaunický palác, Panská 7, Praha 1.

Otevřeno denně 10:00 – 18:00 hodin.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru