dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

Vánoční cukroví vyhnalo úředníky a odstartovalo manévry

Budova ministerstva vnitra na náměstí Hrdinů na Pankráci byla dnes zhruba na hodinu evakuována kvůli nálezu podezřelého balíčku. Objekt muselo opustit několik set lidí.

Ve čtvrtek dopoledne přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o podezřelé zásilce. Ta dorazila s ostatní poštou do budovy Ministerstva vnitra nacházející se přímo nad stanicí metra Pražského povstání.

Balíček byl podezřelý na první pohled, neboť z něj trčely dráty. Proto přišla na řadu rozsáhlá evakuace, díky které musely budovu opustit desítky, možná stovky úředníků.

Zanedlouho na místo dorazil také pyrotechnik se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin. Prověrkou balíčku se zjistilo, že ten není nijak nebezpečný, a že se určitě nejedná o nástražný výbušný systém. „Jeho obsahem totiž bylo vánoční cukroví, včetně přání klidného prožití nadcházejících svátků, a spokojenosti po celý následující rok. Z nám neznámých důvodů odesílatel balíček ,vyzdobil´ zmiňovanými dráty, což mělo za následek rozsáhlé policejní opatření," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru