dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka
Nová stezka podél Vltavy, v pozadí stojí Trojský most. Foto: MČ Praha 7

Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka

Přes půl kilometru dlouhý úsek vltavského nábřeží na severu Prahy mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem se dočkal úpravy.

Nová, širší a zrekonstruovaná stezka na levém břehu nyní může sloužit k procházkám podél řeky z Holešovic do Stromovky pro pěší, pejskaře i rodiny s kočárky. Cyklistům by mohla posloužit jako příjemná alternativa při cestách mezi Karlínem a Stromovkou.

Investorem stavby za více než pět set tisíc korun byla společnost Skanska, která staví v okolí  administrativní budovy. Místo bylo donedávna špatně průchozí.

 „Když jsme v dubnu koupili projekt Port7, nebylo v podstatě možné kvůli konstrukcím původní betonárky projít podél řeky z Holešovic do Stromovky, a tak jsme začali řešit, jak prostor co nejdříve vylepšit a umožnit tak místním bezpečnější a příjemnější průchod. Zdemolovali jsme jeřábovou zeď u Vltavy, vyklidili celý prostor spodní náplavky od stávajících provozů a vytvořili mlatovou cyklostezku po celé délce našeho areálu přibližně ve stopě budoucí asfaltové cyklostezky, která bude součástí finálního řešení nového parku,“ říká Jan Šulc, projektový ředitel Skanska Property.

Dlouhodobým cílem je zajištění průchodnosti nábřeží celého meandru Holešovic tak, aby nové spojení řeky a města otevřelo nový prostor pro rekreaci. Ještě letos se počítá s výstavbou více než kilometr dlouhé cyklostezky z Běchovic do Horních Počernic.


Prague City Swim: Závodníci poplavou ze Střeleckého ostrova

Dnes v 07:39

Cílem projektu je spojit stovky plavců, kteří chtějí prostřednictvím plavání přispět na boj s onemocněním ALS a zároveň upozornit na toto neurodegenerativní onemocnění. Start závodu se bude konat v sobotu 7. září ze Střeleckého ostrova.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Přijďte si zaběhat na prázdninový Podnuselák

15. července 2019 ve 22:48

Pravidelného sousedského běhu na 5 km se mohou účastnit nejen trénovaní běžci, ale i úplní začátečníci. Pro děti nebo vnoučata běžců a běžkyň bude připravena kratší varianta běhu o délce 2,5 km. Nejde o výkony, ale o budování přátelské sousedské komunity.

Praha 5: Jóga v Portheimce

12. července 2019 v 08:16

Praha 5 zve na lekce jógy do parku Portheimka. Cvičí se každou středu za příznivého počasí od 18 do 20 hodin až do 11. září.

Další články
Nahoru