dnes
Neděle - prehanky-dest
17°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - jasno
13°C
Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka
Nová stezka podél Vltavy, v pozadí stojí Trojský most. Foto: MČ Praha 7

Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka

Přes půl kilometru dlouhý úsek vltavského nábřeží na severu Prahy mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem se dočkal úpravy.

Nová, širší a zrekonstruovaná stezka na levém břehu nyní může sloužit k procházkám podél řeky z Holešovic do Stromovky pro pěší, pejskaře i rodiny s kočárky. Cyklistům by mohla posloužit jako příjemná alternativa při cestách mezi Karlínem a Stromovkou.

Investorem stavby za více než pět set tisíc korun byla společnost Skanska, která staví v okolí  administrativní budovy. Místo bylo donedávna špatně průchozí.

 „Když jsme v dubnu koupili projekt Port7, nebylo v podstatě možné kvůli konstrukcím původní betonárky projít podél řeky z Holešovic do Stromovky, a tak jsme začali řešit, jak prostor co nejdříve vylepšit a umožnit tak místním bezpečnější a příjemnější průchod. Zdemolovali jsme jeřábovou zeď u Vltavy, vyklidili celý prostor spodní náplavky od stávajících provozů a vytvořili mlatovou cyklostezku po celé délce našeho areálu přibližně ve stopě budoucí asfaltové cyklostezky, která bude součástí finálního řešení nového parku,“ říká Jan Šulc, projektový ředitel Skanska Property.

Dlouhodobým cílem je zajištění průchodnosti nábřeží celého meandru Holešovic tak, aby nové spojení řeky a města otevřelo nový prostor pro rekreaci. Ještě letos se počítá s výstavbou více než kilometr dlouhé cyklostezky z Běchovic do Horních Počernic.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

V neděli začíná veslařský svátek Hladiny

20. září 2018 ve 12:00

Již tuto neděli, 23. září, začíná netradiční veslařská událost roku. Střelecký ostrov ožije akcí Hladiny, která je veslařskou akademií pro děti i dospělé. Pod vedením olympijského medailisty a legendy českého veslování, Václava Chalupy si každý bude moci vyzkoušet tento populární sport. Ojedinělé...

Orientační běh Folimankou

20. září 2018 v 08:36

Orientační běžci z USK Praha ve středu 26. září zvou na Podvečerní o-běh Folimankou. Najdete všechny kontroly? Přijďte si to zkusit, klidně celá rodina.

Další články
Nahoru