dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka
Nová stezka podél Vltavy, v pozadí stojí Trojský most. Foto: MČ Praha 7

Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka

Přes půl kilometru dlouhý úsek vltavského nábřeží na severu Prahy mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem se dočkal úpravy.

Nová, širší a zrekonstruovaná stezka na levém břehu nyní může sloužit k procházkám podél řeky z Holešovic do Stromovky pro pěší, pejskaře i rodiny s kočárky. Cyklistům by mohla posloužit jako příjemná alternativa při cestách mezi Karlínem a Stromovkou.

Investorem stavby za více než pět set tisíc korun byla společnost Skanska, která staví v okolí  administrativní budovy. Místo bylo donedávna špatně průchozí.

 „Když jsme v dubnu koupili projekt Port7, nebylo v podstatě možné kvůli konstrukcím původní betonárky projít podél řeky z Holešovic do Stromovky, a tak jsme začali řešit, jak prostor co nejdříve vylepšit a umožnit tak místním bezpečnější a příjemnější průchod. Zdemolovali jsme jeřábovou zeď u Vltavy, vyklidili celý prostor spodní náplavky od stávajících provozů a vytvořili mlatovou cyklostezku po celé délce našeho areálu přibližně ve stopě budoucí asfaltové cyklostezky, která bude součástí finálního řešení nového parku,“ říká Jan Šulc, projektový ředitel Skanska Property.

Dlouhodobým cílem je zajištění průchodnosti nábřeží celého meandru Holešovic tak, aby nové spojení řeky a města otevřelo nový prostor pro rekreaci. Ještě letos se počítá s výstavbou více než kilometr dlouhé cyklostezky z Běchovic do Horních Počernic.


Další články
Nahoru