dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
6°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka
Nová stezka podél Vltavy, v pozadí stojí Trojský most. Foto: MČ Praha 7

Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka

Přes půl kilometru dlouhý úsek vltavského nábřeží na severu Prahy mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem se dočkal úpravy.

Nová, širší a zrekonstruovaná stezka na levém břehu nyní může sloužit k procházkám podél řeky z Holešovic do Stromovky pro pěší, pejskaře i rodiny s kočárky. Cyklistům by mohla posloužit jako příjemná alternativa při cestách mezi Karlínem a Stromovkou.

Investorem stavby za více než pět set tisíc korun byla společnost Skanska, která staví v okolí  administrativní budovy. Místo bylo donedávna špatně průchozí.

 „Když jsme v dubnu koupili projekt Port7, nebylo v podstatě možné kvůli konstrukcím původní betonárky projít podél řeky z Holešovic do Stromovky, a tak jsme začali řešit, jak prostor co nejdříve vylepšit a umožnit tak místním bezpečnější a příjemnější průchod. Zdemolovali jsme jeřábovou zeď u Vltavy, vyklidili celý prostor spodní náplavky od stávajících provozů a vytvořili mlatovou cyklostezku po celé délce našeho areálu přibližně ve stopě budoucí asfaltové cyklostezky, která bude součástí finálního řešení nového parku,“ říká Jan Šulc, projektový ředitel Skanska Property.

Dlouhodobým cílem je zajištění průchodnosti nábřeží celého meandru Holešovic tak, aby nové spojení řeky a města otevřelo nový prostor pro rekreaci. Ještě letos se počítá s výstavbou více než kilometr dlouhé cyklostezky z Běchovic do Horních Počernic.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Kluziště na Letné 2018 se letos otevře prvního prosince

Včera ve 13:02

Hlavní město pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony se koná v sobotu 1. prosince a na děti čeká odpolední program na ledě.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Další články
Nahoru