dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
10°C
Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka
Nová stezka podél Vltavy, v pozadí stojí Trojský most. Foto: MČ Praha 7

Podél Vltavy vznikla mezi dvěma mosty nová stezka

Přes půl kilometru dlouhý úsek vltavského nábřeží na severu Prahy mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem se dočkal úpravy.

Nová, širší a zrekonstruovaná stezka na levém břehu nyní může sloužit k procházkám podél řeky z Holešovic do Stromovky pro pěší, pejskaře i rodiny s kočárky. Cyklistům by mohla posloužit jako příjemná alternativa při cestách mezi Karlínem a Stromovkou.

Investorem stavby za více než pět set tisíc korun byla společnost Skanska, která staví v okolí  administrativní budovy. Místo bylo donedávna špatně průchozí.

 „Když jsme v dubnu koupili projekt Port7, nebylo v podstatě možné kvůli konstrukcím původní betonárky projít podél řeky z Holešovic do Stromovky, a tak jsme začali řešit, jak prostor co nejdříve vylepšit a umožnit tak místním bezpečnější a příjemnější průchod. Zdemolovali jsme jeřábovou zeď u Vltavy, vyklidili celý prostor spodní náplavky od stávajících provozů a vytvořili mlatovou cyklostezku po celé délce našeho areálu přibližně ve stopě budoucí asfaltové cyklostezky, která bude součástí finálního řešení nového parku,“ říká Jan Šulc, projektový ředitel Skanska Property.

Dlouhodobým cílem je zajištění průchodnosti nábřeží celého meandru Holešovic tak, aby nové spojení řeky a města otevřelo nový prostor pro rekreaci. Ještě letos se počítá s výstavbou více než kilometr dlouhé cyklostezky z Běchovic do Horních Počernic.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru