dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Náplavkou podél Vltavy poteče pivo. Představí se zde tři desítky malých pivovarů
Festival se koná již tento pátek a sobotu.

Náplavkou podél Vltavy poteče pivo. Představí se zde tři desítky malých pivovarů

Pivní festival s názvem Pivo na Náplavce se uskuteční tento pátek a sobotu na náplavce Rašínova u Palackého náměstí. V pátek se od 11 do 21 hodin představí malé české pivovary a minipivovary, v sobotu 1. června se festival propojí s farmářským tržištěm a roztáhne se po celé délce náplavky směrem od Palackého mostu až za železniční most. Pravidelní návštěvníci tak nepřijdou ani o farmářský trh.

Na 30 českých malých pivovarů a minipivovarů přiveze na vltavskou náplavku přes 70 rozličných druhů piva – světlých, tmavých i polotmavých, hořkých či naopak sladkých, speciálů s příchutí ovoce, kávy, medu či karamelu, filtrovaných, nefiltrovaných i kvasnicových, spodně i svrchně kvašených.

Pro návštěvníky festivalu budou připraveny uzené ryby, klobásky na grilu, nakládaná a grilovaná zelenina, hamburgery, domácí smažené brambůrky a další chuťovky k pivu.

K degustaci piva je nutné zakoupit degustační set se sklenicí, pivo pivovarníci budou čepovat jen do festivalových skleněných pivních sklenic s uchem, které jsou součástí setu za 200 korun. V setu je také katalog pivovarů, tužka, skleněný pivní džbánek a pivní tácek.

Pivní speciál Vltavský plavec

V lahvích a v omezeném množství bude k mání i příležitostná várka 13° světlého speciálu „Vltavský plavec“. Jeho výroby se pro letošek ujal minipivovar Plzeňský Pašák.

Z muziky se v pátek mohou návštěvníci festivalu těšit na The Brownies, kteří pravidelně vystupují na trzích Jiřák i Náplavka, a Garage. Sobotní program pak zpestří Laco Deczi & Celula New York a ZVA 12–28 Band ze slovenského Zvolenu. Mezi živými formacemi pak přítomné návštěvníky budou swingovými a soulovými tóny provázet DJ Kid Dynamit a DJ Ollgoy.

Pamatováno bude i na rodiny s dětmi, jimž v pátek divadlo Aqualung zahraje představení „Až opadá listí z dubu“ a v sobotu „Kvak a Žbluňk jsou kamarádi“. Tato představení se odehrají na lodi divadla bratří Formanů „Tajemství“, která bude kotvit přímo u místa konání samotného festivalu.

Program festivalu Pivo na Náplavce

Pátek
14 – 18:00 – DJ Kid Dynamite (soul, reggae, 70. léta, elektroswing)
17:00 Divadelní představení – Až opadá listí z dubu (divadlo Aqualung)
18 – 19:00 – The Brownies
20 – 21:00 – Garage s Tony Ducháčkem

Sobota
14 – 18:00 – DJ OLLGOY (Tawatt DJs)
17:00 Divadelní představení – Kvak a Žbluňk jsou kamarádi (Divadlo pro malý)
18:00 – ZVA 12–28 Band (SK)
20 – 21:00 – Laco Deczi & Celula New York (CZ, SK, USA)

Více informací o pivním festivalu je na webu www.pivonanaplavce.cz.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru