dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Podél Radlické by se mělo stavět, plyne ze studie Prahy 5
Pohled ze zastávky Laurová do ulice Radlická. Napravió je ve svahu umístěná protihluková stěna, za kterou je cesta a stromy. Zde by podle autorů studie měla vzniknout nová zástavba. Foto: Jagro / Wikimedia Commons

Podél Radlické by se mělo stavět, plyne ze studie Prahy 5

U Radlické ulice v Praze 5 by v budoucnu mohly vzniknout nové bloky obytných domů. Vyplývá to ze studie, kterou si nechala zpracovat městská část a kterou schválila její rada. Radnice pro umožnění hustší zástavby také podala podnět na změnu územního plánu. Z Radlické by se podle představ vedení Prahy 5 měl v budoucnu stát městský bulvár, což má umožnit i plánovaná Radlická radiála, která by měla provoz na nyní velmi frekventované ulici zmírnit.

Tři nové bloky čtyř až pětipatrových domů architekti ze studia A 69 – architekti navrhli na severní straně ulice v úseku mezi tramvajovou zastávkou Laurová a základní školou. Nyní je tam ve svahu umístěná protihluková stěna, za kterou je cesta a stromy. Autoři studie navrhují svah srovnat na úroveň ulice a nové domy postavit přímo podél ní. Měly by sloužit k bydlení a v parteru mají být umístěny obchody a služby.

Stávající cesta má být podle představ autorů studie zachována, protože ji lidé používají k cestám na tramvaj. Mezi jednotlivými bloky domů mají vzniknout průchody do zeleně za nimi. „Zelená plocha svahu kopce počítá s parkovou úpravou," píše se v důvodové zprávě k usnesení, kterým radní studii a její závěry schválili.

Radnice podle dokumentu již podala podnět na změnu územního plánu, která by výrazně zvýšila možnou míru zastavitelnosti, kterou nyní pozemky mají. Plánuje také požádat magistrát, který pozemky vlastní, o jejich svěření do správy.

Zastupitelstvo Prahy 5 v minulosti rovněž rozhodlo, že bude usilovat o prodloužení tramvaje z Radlic do Jinonic. S tím zatím dopravní podnik ani magistrát ve strategii rozvoje tramvajových tratí do roku 2030 nepočítají.

Přeměně Radlické na městskou třídu by měla napomoci i Radlická radiála, která má navazovat na Rozvadovskou spojku a propojovat vnější a vnitřní okruh. Projekt radiály už je připraven hotov a je v územním řízení, město však nyní prověřuje možnost jej upravit na základě podnětů občanských iniciativ.


V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

Dnes v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Další články
Nahoru