Dnes Pátek - obcasny-dest 4°C
Zítra Sobota - oblacno 2°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Podél Radlické by se mělo stavět, plyne ze studie Prahy 5
Pohled ze zastávky Laurová do ulice Radlická. Napravió je ve svahu umístěná protihluková stěna, za kterou je cesta a stromy. Zde by podle autorů studie měla vzniknout nová zástavba. Foto: Jagro / Wikimedia Commons

Podél Radlické by se mělo stavět, plyne ze studie Prahy 5

U Radlické ulice v Praze 5 by v budoucnu mohly vzniknout nové bloky obytných domů. Vyplývá to ze studie, kterou si nechala zpracovat městská část a kterou schválila její rada. Radnice pro umožnění hustší zástavby také podala podnět na změnu územního plánu. Z Radlické by se podle představ vedení Prahy 5 měl v budoucnu stát městský bulvár, což má umožnit i plánovaná Radlická radiála, která by měla provoz na nyní velmi frekventované ulici zmírnit.

Tři nové bloky čtyř až pětipatrových domů architekti ze studia A 69 – architekti navrhli na severní straně ulice v úseku mezi tramvajovou zastávkou Laurová a základní školou. Nyní je tam ve svahu umístěná protihluková stěna, za kterou je cesta a stromy. Autoři studie navrhují svah srovnat na úroveň ulice a nové domy postavit přímo podél ní. Měly by sloužit k bydlení a v parteru mají být umístěny obchody a služby.

Stávající cesta má být podle představ autorů studie zachována, protože ji lidé používají k cestám na tramvaj. Mezi jednotlivými bloky domů mají vzniknout průchody do zeleně za nimi. „Zelená plocha svahu kopce počítá s parkovou úpravou," píše se v důvodové zprávě k usnesení, kterým radní studii a její závěry schválili.

Radnice podle dokumentu již podala podnět na změnu územního plánu, která by výrazně zvýšila možnou míru zastavitelnosti, kterou nyní pozemky mají. Plánuje také požádat magistrát, který pozemky vlastní, o jejich svěření do správy.

Zastupitelstvo Prahy 5 v minulosti rovněž rozhodlo, že bude usilovat o prodloužení tramvaje z Radlic do Jinonic. S tím zatím dopravní podnik ani magistrát ve strategii rozvoje tramvajových tratí do roku 2030 nepočítají.

Přeměně Radlické na městskou třídu by měla napomoci i Radlická radiála, která má navazovat na Rozvadovskou spojku a propojovat vnější a vnitřní okruh. Projekt radiály už je připraven hotov a je v územním řízení, město však nyní prověřuje možnost jej upravit na základě podnětů občanských iniciativ.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Dnes v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Včera v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru