dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Podařilo se sestavit podobu muže, který se v Hostivaři pokusil znásilnit dvě dívky
Identikity podezřelého. Ač oba vypadají rozdílně, u obou se poškozené shodly na základních částech obličeje jako je tvar nosu a ústa. Zdroj: Policie ČR

Podařilo se sestavit podobu muže, který se v Hostivaři pokusil znásilnit dvě dívky

Před měsícem došlo v Praze 10 Hostivaři během jednoho týdne k dvěma pokusům o znásilnění. Nyní se podařilo policistům na základě výpovědí svědků sestavit identikity podezřelého. Ač oba vypadají rozdílně, u obou se poškozené shodly na základních částech obličeje jako je například nos a ústa.

Popis násilníka

Muž ve věku mezi 25 až 35 let, vysoký 170 až 175 centimetrů, hubenější atletické postavy. V době útoků měl na sobě modré jeansy, zeleno-fialovou mikinu, která byla sepraná až do šeda a kolem krku černobílý šátek. Na nohou měl těžší černé boty a na zádech batoh z osmdesátých let. Při přepadení mluvil česky bez přízvuku.

První případ se stal ve středu 9. října patnáct minut před třetí hodinou odpoledne v Praze 10 v ulici U Hostivařského nádraží. K ženě zde ze zadu přistoupil zatím neznámý pachatel a pokusil se jí znásilnit. To se mu však nepodařilo. Žena se bránila a násilníka vyrušil náhodný svědek, který projížděl okolo.

Druhý případ se stal ve čtvrtek 17. října v půl čtvrté odpoledne v ulici Kozmíkova, což je nedaleko od místa první události. Neznámý muž zde přistoupil k dívce, která právě odemykala dveře od domu, a snažil se ji znásilnit. Dívka se snažila bránit a agresor opět z místa utekl.

Kriminalisté se domnívají, že má oba případy na svědomí stejný pachatel, protože si mimo jiné vybral podobné typy dívek menšího vzrůstu, aby měl jistotu fyzické převahy.

„V případě, že můžete poskytnout informace k osobě pachatele nebo jste byli svědkem útoků, prosím kontaktujte linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru