dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Podařilo se dopadnout muže, který útočil v metru. Je to mladý slovenský bezdomovec
Muž krátce po útoku v metru. Foto: Policie ČR

Podařilo se dopadnout muže, který útočil v metru. Je to mladý slovenský bezdomovec

Policisté dopadli muže, který útočil ve čtvrtek ráno ve stanici Invalidovna pražského metra. Pořezal tam devětatřicetiletého cestujícího na krku, zaútočil na něj při vystupování. Napadený utrpěl hlubokou řeznou ránu na krku a záchranáři ho odvezli do nemocnice Na Bulovce.

„Mohu potvrdit, že v noci na dnešek zadrželi kriminalisté muže, který je podezřelý z útoku v metru. S touto osobou provádějí úkony trestního řízení," řekl dnes dopoledne mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. K zadržení jedenadvacetiletého mladíka došlo včera večer v Karlíně, na místě veřejnosti přístupném.

V prvopočátku byl mladík na policejní služebnu předveden proto, že nemohl hodnověrným způsobem prokázat svou totožnost. Až na služebně se potvrdila domněnka, že by se mohlo jednat o osobu podezřelou ze čtvrtečního útoku.

Zadrženým je bezdomovec, který pochází ze Slovenska. Ke čtvrtečnímu útoku se přiznal, svou oběť si prý předem nevybíral. Jeho přesný motiv by mohly odhalit další výslechy. Jednou z prvotních vyšetřovacích variant bylo, že se oba napadení znali. Nyní už je jasné, že útočník svou oběť viděl poprvé až v metru.

Kriminalisté musí objasnit nejen motiv útoku, ale také zjistit, po jakou dobu se mladík na území České republiky zdržoval, a zda se zde nedopustil ještě dalšího protiprávního jednání. Stejně tak musí kriminalisté ještě najít samotnou zbraň, kterou obviněný k útoku použil.

„Podstatnou roli v celém případu také sehrály vzorky DNA. Ty kriminalisté zajistili z pachatelova oblečení, které se našlo o den dříve. V rámci úkonů trestního řízení následovalo porovnání DNA Slováka se zajištěnými vzorky, kdy oba tyto profily spolu bezezbytku korespondovaly," sdělil Tomáš Hulan.

Mladík bude obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což by mohl teoreticky skončit až na deset let ve vězení.

O čtvrtečním napadení jsme informovali zde.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru