dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Podařilo se dopadnout gang, který kradl francouzská auta

Policisté zadrželi čtyři muže ve věku od čtyřiadvaceti do devětačtyřiceti let, kteří údajně v Praze a středních Čechách ukradli až sto aut francouzské výroby. Dosud se kriminalistům podařilo potvrdit 11 případů se škodou téměř pět milionů korun, nakonec bude ale zřejmě mnohem vyšší.

Krádeže probíhaly vždy podle stejného scénáře. Jeden z mužů nejprve vyhlédl zaparkované auto na ulici, rozbil u něj okno a přes spínací skříňku, kterou poškodil, ho nastartoval a odjel s ním.

„Vozidlo pak skončilo na pozemku rodinného domu ve středních Čechách, kde ho ostatní z mužů rozebrali a rozprodali na náhradní díly. Části, které se rozprodat nepodařilo, končily ve sběrných surovinách,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

K zadržení jednoho z pachatelů musela být přizvána i zásahová jednotka, jelikož detektivové měli podezření, že by mohl být ozbrojený. To se také potvrdilo a při domovních prohlídkách byly zajištěny dvě nelegálně držené zbraně.

„V tuto chvíli mají detektivové zadokumentováno celkem jedenáct takto odcizených vozidel se škodou dosahující téměř pět milionů korun. Nicméně při domovních prohlídkách zajistili velkou spoustu identifikovatelných částí z dalších až devadesáti vozidel. Tedy lze předpokládat, že celkový počet a škoda na odcizených vozidlech vzroste,“ pokračoval Jan Daněk.

V souvislosti s tímto případem detektivové zahájili trestní stíhání s jedním mužem pro trestný čin krádež a poškození cizí věci, za což vzhledem k výši způsobené škody hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je na podnět detektivů vedeno vazebně.

„S ostatními třemi muži trestní stíhání zatím zahájeno nebylo, nicméně detektivové na případu dále pracují a nelze vyloučit, že se tak v budoucnu nestane," dodal mluvč


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru