Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pod Vyšehradem se převrátila plachetnice s tříletým dítětem na palubě
Muž vytahuje na břeh plachetnici, která se s ním, ženou a dítětem převrátila. Foto: Policie ČR

Pod Vyšehradem se převrátila plachetnice s tříletým dítětem na palubě

Policisté z poříčního oddělení pomáhali rodině se čtyřletým chlapcem, jejíž loď se vlivem prudkého nárazu větru převrhla na hladině Vltavy, a mohlo dojít k tragédii. 

V neděli 18. července kolem patnácté hodiny zasahovali policisté z poříčního oddělení na hladině Vltavy pod vyšehradskou skálou, kde se převrhla malá plachetnice a tříčlenná posádka včetně dítěte skončila ve vodě.

„Oznamovatelce spolu s dalším mužem, kteří ze své lodi stojící opodál celou událost sledovali a okamžitě přijeli na pomoc, se ještě před příjezdem policistů podařilo matku s čtyřletým chlapcem vytáhnout na palubu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Nicméně otec rodiny byl stále ve vodě a snažil se loď, které hrozilo potopení, otočit zpět, což se mu nakonec podařilo. Policisté si na místě zachráněné „trosečníky“ převzali a okamžitě jim poskytli potřebnou péči.

Plachetničku, jež byla částečně pod vodou, připoutali ke služební lodi a s otcem na její palubě je bezpečně dopravili k molu. Na místě pak policisté zjistili, že za převržením lodě stál silný náraz větru a jednostranně zatížená loď, které se následně naklonila, nabrala vodu a převrátila se.

Shodou okolností pak nedošlo k velké tragédii. Prokřehlého chlapce i s matkou následně policisté předali záchranářům, kteří už čekali na břehu a převezli je do nedaleké nemocnice.

V posledních letních dnech je teplé, přesto větrné počasí, které je tak ideální pro plachtění. Posádka těchto plavidel by však neměla přeceňovat své síly a vždy se chovat s respektem k této činnosti.  Měla by sledovat aktuální předpověď počasí, zejména o síle větru a tomuto přizpůsobit své relaxační aktivity. Pokud chcete za tak silného větru vzít na projížďku nezkušené osoby, je důležité nezapomenout je poučit, jak se chovat při různých náklonech lodi. Záchranné vesty by pak měly být samozřejmostí pro každého, ač jsou povinné jen pro osoby mladší osmnácti let,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

Včera ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

Včera ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

V Holešovicích hořela hala

23. října 2021 v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Další články
Nahoru