Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pod Vyšehradem se převrátila plachetnice s tříletým dítětem na palubě
Muž vytahuje na břeh plachetnici, která se s ním, ženou a dítětem převrátila. Foto: Policie ČR

Pod Vyšehradem se převrátila plachetnice s tříletým dítětem na palubě

Policisté z poříčního oddělení pomáhali rodině se čtyřletým chlapcem, jejíž loď se vlivem prudkého nárazu větru převrhla na hladině Vltavy, a mohlo dojít k tragédii. 

V neděli 18. července kolem patnácté hodiny zasahovali policisté z poříčního oddělení na hladině Vltavy pod vyšehradskou skálou, kde se převrhla malá plachetnice a tříčlenná posádka včetně dítěte skončila ve vodě.

„Oznamovatelce spolu s dalším mužem, kteří ze své lodi stojící opodál celou událost sledovali a okamžitě přijeli na pomoc, se ještě před příjezdem policistů podařilo matku s čtyřletým chlapcem vytáhnout na palubu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Nicméně otec rodiny byl stále ve vodě a snažil se loď, které hrozilo potopení, otočit zpět, což se mu nakonec podařilo. Policisté si na místě zachráněné „trosečníky“ převzali a okamžitě jim poskytli potřebnou péči.

Plachetničku, jež byla částečně pod vodou, připoutali ke služební lodi a s otcem na její palubě je bezpečně dopravili k molu. Na místě pak policisté zjistili, že za převržením lodě stál silný náraz větru a jednostranně zatížená loď, které se následně naklonila, nabrala vodu a převrátila se.

Shodou okolností pak nedošlo k velké tragédii. Prokřehlého chlapce i s matkou následně policisté předali záchranářům, kteří už čekali na břehu a převezli je do nedaleké nemocnice.

V posledních letních dnech je teplé, přesto větrné počasí, které je tak ideální pro plachtění. Posádka těchto plavidel by však neměla přeceňovat své síly a vždy se chovat s respektem k této činnosti.  Měla by sledovat aktuální předpověď počasí, zejména o síle větru a tomuto přizpůsobit své relaxační aktivity. Pokud chcete za tak silného větru vzít na projížďku nezkušené osoby, je důležité nezapomenout je poučit, jak se chovat při různých náklonech lodi. Záchranné vesty by pak měly být samozřejmostí pro každého, ač jsou povinné jen pro osoby mladší osmnácti let,“ dodal policejní mluvčí.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru