dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pod Vorlíčkovou se rozkývala židle, odstoupit nehodlá. Za to jí tleskala TOP 09 a také novináři!
Eva Vorlíčková, pražská radní pro oblast informatiky. Foto: Facebook E. Vorlíčkové

Pod Vorlíčkovou se rozkývala židle, odstoupit nehodlá. Za to jí tleskala TOP 09 a také novináři!

Pražští zastupitelé neodhlasovali zařazení bodu, v jehož rámci se hlasovalo o odvolání radní Evy Vorlíčkové (TOP 09). Odvolání navrhoval zastupitel Dalibor Mlejnský (ODS). Proti zařazení bodu se vyslovili zastupitelé TOP 09, ODS byla pro, stejně jako komunisté. Sociální demokraté nebyli přítomni hlasování, díky tomu bod zařazen nebyl.

Mlejnský poukazoval na údajnou nekompetentnost Vorlíčkové. „Neměla by být zodpovědná za věci týkající se IT a podobně,“ řekl. Sociálním demokratům posléze někteří zastupitelé vytkli, že ač její zastupitelé kritizují Vorlíčkovou, podrželi ji. Hovořili i o skryté koalici TOP 09 a ČSSD.

Poté přišel zvrat – zastupitel Miroslav Poche (ČSSD) navrhl zařadit bod o vyvození osobní odpovědnosti radní Vorlíčkové. Zastupitelstvo – na návrh ČSSD – schválilo usnesení, v němž žádá Evu Vorlíčkovou o zvážení setrvání ve funkci pražské radní. Proti byla jen TOP 09.

Na výzvu Pocheho, který řekl, že pro některé materiály Vorlíčkové sociální demokraté hlasovat nebudou, radní reagovala: situaci označila za trapnou. Dva roky ve funkci označila za nejhorší roky v životě, podle svých slov se snaží o zprůhlednění zakázek.

„Změny, které dělám, jsou velmi pomalé, ale bylo toho strašně moc,“ řekla. Leckdy prý přemýšlela o tom, že jí „dvanáct hodin práce denně“ nestojí za to. „Diskuse mě ale utvrdila v tom, že moje práce je dobrá,“ řekla. Odstoupit odmítla. Zatleskali jí kolegyně a kolegové z TOP 09, na čemž není nic zvláštního. Svou náklonnost k rozhodnutí radní však zároveň projevili potleskem i někteří přítomní novináři.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru