dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C

Pod vlivem drog ujížděli v kradeném autě

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zastavili včera kolem půl druhé odpoledne v ulici U Libeňskému zámku bílý vůz Citroën Picasso, který figuroval v celostátním pátrání jako odcizený. Během kontroly řidič najel na kontrolujícího policistu, sešlápl plyn a začal ujíždět metropolí velmi nebezpečnou a bezohlednou jízdou. Policisté vystřelili na levou zadní pneumatiku pronásledovaného vozu, kterou zasáhli, a řidič pak ale dál ujížděl doslova na ráfku. Projížděl ulicemi Jankovcova, Ortenovo náměstí, Zenklova, Písečná a Přemyšlenská, u ulice Valčíkova dokonce ohrozil procházející chodce.

Během pronásledování se jeden z policistů snažil o zastavení citroënu na křižovatce ulic Třeboradická a Horňátecká, řidič však na něho najel, poškodil dveře policejního auta a aniž by zastavil, ujížděl dál s šesti policejními vozy v závěsu. Nakonec zastavil v Třeboradické ulici a spolu se spolujezdcem se dali na útěk. Po pár metrech je však policisté doběhli a zadrželi. Při zákroku jeden policista špatně našlápl na chodník a poranil si kotník. Všichni tři policisté proto skončili na ošetření v nemocnici. Podle prvotních informací ošetřujících lékařů měli policisté lehčí zranění.

Policisté provedli u zadrženého řidiče orientační dechovou zkoušku, která byla negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek v těle vyšel pozitivně. Zadržená dvojice skončila na nejbližší služebně, kde si ji pak vyslechnou i kriminalisté výjezdové skupiny. Vzhledem k tomu, že případ je teprve na samotném počátku, v současné chvíli je prozatím brzy na jakékoli závěry a stanovení právní kvalifikace. Událostí se zabývají i policisté z oddělení vnitřní kontroly, kteří podle mluvčí Jany Rösslerové musí vyhodnotit oprávněnost použití donucovacích prostředků.


Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

Včera v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

Včera v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

Včera v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Výstava: Kouzlo svatých obrázků

Včera v 17:17

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 9. prosince do 2. dubna v hlavní budově muzea výstavu Kouzlo svatých obrázků. Svaté obrázky představují specifický pramen poznání náboženského života v Čechách nejen v průběhu rekatolizace v druhé polovině 17. a v 18. století, ale i v období po josefínských...

Pro děti: Zimní hudební radovánky

Včera v 17:08

Co v zimě dělají Mrazík, Louskáček a další pohádkové postavy? A jak se v zimě chová hudba? Děti si poslechnou Vivaldiho sonátu Zima a zahrají si na orffovy hudební nástroje. A bude se i zpívat a kreslit.

Poklad mincí ze Štěpánské ulice uvidíte v muzeu

Včera v 15:39

V roce 2005 byl při archeologickém výzkumu dvorku vnitrobloku domu č. 33, č. p. 645 ve Štěpánské ulici objeven poklad. Uložený byl v keramické nádobě, tzv. loštickém poháru, překryté kusem kůže ležel pod podlahou. Obsahoval 2052 stříbrných mincí ze 14. – 15. století o celkové hmotnosti 0,59 kg,...

Blešák v Jakoby&Mongol

Včera ve 13:06

V sobotu 20. ledna v 11 hodin v Praze 7 ve Veverkově ulici najdete dámské i pánské a dětské věci, i archivní kousky od Jakoby&MONGOL za super ceny.

Aplikaci Volby 2018 spustila na mapovém portále Praha 2

Včera ve 12:27

Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy.

Luděk Sobota a Petr Kroutil na jednom pódiu

Včera v 11:54

Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových...

Běžecká škola Prahy 10 dnes v 18 hodin

Včera v 10:38

Chcete zhubnout, potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Dnes Běžecká škola Prahy 10.

Jak fungují rostliny? Badatelské odpoledne

Včera v 09:45

Odpoledne pro děti i dospělé, kteří mají zájem podívat se na rostliny z hlediska fotosyntézy, případně pod mikroskopem.

Máme rádi Prahu 1. Slavnostní zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol

Včera v 08:11

Praha 1 zve na zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol k projektu Máme rádi Prahu 1.

Další krátké zprávy
Nahoru