Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - polojasno 29°C
Úterý 11. 5. 2021
Svátek má Svatava
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Pod vlivem drog si při útěku natrhl ucho

V sobotu krátce před polednem se policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat v Novoveské ulici v Praze 5 Audi. V momentě, kdy se na služebním vozidle rozsvítily majáky, muž za volantem sešlápl plyn a začal ujíždět.

Po několika metrech zastavil, z vozidla utekl a schoval se do křoví. Policisté řidiče vypátrali a za použití donucovacích prostředků zpacifikovali, lustrací na místě zjistili, že se jedná o známého pětatřicetiletého recidivistu, který má zákaz řízení z důvodu opakované jízdy pod vlivem drog.

Řidič se policistům přiznal, že měl před jízdou jointa marihuany a pervitin. U spolujezdce policisté nalezli marihuanu, nůž a elektroniku, která pravděpodobně pocházela z majetkové trestné činnosti. Prohlídkou vozidla policisté nalezli ve dveřích řidiče mačetu a dále věci, které nepatřily ani jednomu z mužů. Původ těchto věcí budou nadále zjišťovat kriminalisté.

Řidič byl omezen na osobní svobodě a převezen na vyšetření do nemocnice. Při útěku do křoví se totiž zaháknul náušnicí (tzv. tunel) o větev a způsobil si tak zranění. Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Dále je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Spolujezdec, který měl u sebe omamné a psychotropní látky a dále elektroniku, která mu zřejmě nepatřila, byl také omezen na osobní svobodě.

Celým případem se nadále zabývají policisté.


Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Další články
Nahoru