Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Pod vlivem alkoholu se prokázal průkazem k řízení lodí

Policisté vyjížděli v sobotu do Hrdlořezské ulice v Praze 9, kde se mělo na silnici pohybovat bílé auto, jehož řidič jel agresivně a najížděl na chodníky.

Policisté auto viděli v Českobrodské ulici a v momentě, kdy na svém vozidle rozsvítili majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět.

Během pronásledování řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a objel i policejní zataras. Policisté z OHS Prahy III a PMJ vozidlo zablokovali v Husitské ulici v Praze 3 a za užití donucovacích prostředků řidiče z auta vytáhli.

Provedenou dechovou zkouškou u něj kolegové zjistili, že je pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal více než dvě promile alkoholu v dechu. Navíc se policistům prokazoval průkazem k řízení lodí.

Devětadvacetiletý cizinec je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi.


Autor: Hla

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru