Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová
David Dušek a Dagmar Havlová v lokalitě, kde by měl vzniknout skatepark. Foto: se souhlasem MČ Praha 5

Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová

Pod klenbou tramvajové estakády v Hlubočepích by měl vzniknout rozlehlý skatepark s pracovním názvem Katedrála. Pozemky pro stavbu poskytne jejich majitelka, bývalá první dáma ČR Dagmar Havlová. Včera bylo mezi ní a radnicí Prahou 5 zastoupenou radním Davidem Duškem (STN) podepsáno Memorandum o záměru sportovní park postavit.

„V parku najdou vyžití stovky sportovců, areál umožní pořádat i mezinárodní soutěže. Bude pro nejen pro skateboardisty, ale samozřejmě i pro bruslaře a koloběžkáře,” uvedl radní Dušek, který projekt inicioval.

Radnice podle něj již zahájila jednání se spoluinvestory. Pracovní název budoucího skateboardového areálu vznikl na základě mohutné betonové klenby zespoda mostu, který se nad prostorem budoucího sportovního parku klene.

„Praha 5 si velice váží ochoty Dagmar Halové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivního sportovních odvětví,” řekl Dušek. „Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství, protože jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu mého manžela. Je tedy pro mě zárukou projektu,“ řekla Havlová při podpisu dokumentu.

Velký skatepark v Praze je na Gutovce, další jsou například na Štvanici, na Zbraslavi, v Řepích, Čakovicích nebo třeba na Podbabě. Už skoro tři desetiletí funguje skatepark na ostrově Štvanice, kde se bude v druhé polovině září konat republikový šampionát ve skateboardingu.

Naopak nejnovější pražská plocha byla teprve před pár týdny zpřístupněna pod Nuselským mostem v parku Folimanka. V jejím sousedství stojí opravená socha skateboardisty, která byla v parku už mezi lety 1982 a 2007, kdy jí neznámý vandal uříznul ruce.


Autor: Jan Puci

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Další články
Nahoru