Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová
David Dušek a Dagmar Havlová v lokalitě, kde by měl vzniknout skatepark. Foto: se souhlasem MČ Praha 5

Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová

Pod klenbou tramvajové estakády v Hlubočepích by měl vzniknout rozlehlý skatepark s pracovním názvem Katedrála. Pozemky pro stavbu poskytne jejich majitelka, bývalá první dáma ČR Dagmar Havlová. Včera bylo mezi ní a radnicí Prahou 5 zastoupenou radním Davidem Duškem (STN) podepsáno Memorandum o záměru sportovní park postavit.

„V parku najdou vyžití stovky sportovců, areál umožní pořádat i mezinárodní soutěže. Bude pro nejen pro skateboardisty, ale samozřejmě i pro bruslaře a koloběžkáře,” uvedl radní Dušek, který projekt inicioval.

Radnice podle něj již zahájila jednání se spoluinvestory. Pracovní název budoucího skateboardového areálu vznikl na základě mohutné betonové klenby zespoda mostu, který se nad prostorem budoucího sportovního parku klene.

„Praha 5 si velice váží ochoty Dagmar Halové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivního sportovních odvětví,” řekl Dušek. „Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství, protože jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu mého manžela. Je tedy pro mě zárukou projektu,“ řekla Havlová při podpisu dokumentu.

Velký skatepark v Praze je na Gutovce, další jsou například na Štvanici, na Zbraslavi, v Řepích, Čakovicích nebo třeba na Podbabě. Už skoro tři desetiletí funguje skatepark na ostrově Štvanice, kde se bude v druhé polovině září konat republikový šampionát ve skateboardingu.

Naopak nejnovější pražská plocha byla teprve před pár týdny zpřístupněna pod Nuselským mostem v parku Folimanka. V jejím sousedství stojí opravená socha skateboardisty, která byla v parku už mezi lety 1982 a 2007, kdy jí neznámý vandal uříznul ruce.


Autor: Jan Puci

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Další články
Nahoru