Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová
David Dušek a Dagmar Havlová v lokalitě, kde by měl vzniknout skatepark. Foto: se souhlasem MČ Praha 5

Pod tramvajovou tratí má být Katedrála, pozemky pro skatepark poskytne Dagmar Havlová

Pod klenbou tramvajové estakády v Hlubočepích by měl vzniknout rozlehlý skatepark s pracovním názvem Katedrála. Pozemky pro stavbu poskytne jejich majitelka, bývalá první dáma ČR Dagmar Havlová. Včera bylo mezi ní a radnicí Prahou 5 zastoupenou radním Davidem Duškem (STN) podepsáno Memorandum o záměru sportovní park postavit.

„V parku najdou vyžití stovky sportovců, areál umožní pořádat i mezinárodní soutěže. Bude pro nejen pro skateboardisty, ale samozřejmě i pro bruslaře a koloběžkáře,” uvedl radní Dušek, který projekt inicioval.

Radnice podle něj již zahájila jednání se spoluinvestory. Pracovní název budoucího skateboardového areálu vznikl na základě mohutné betonové klenby zespoda mostu, který se nad prostorem budoucího sportovního parku klene.

„Praha 5 si velice váží ochoty Dagmar Halové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivního sportovních odvětví,” řekl Dušek. „Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství, protože jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu mého manžela. Je tedy pro mě zárukou projektu,“ řekla Havlová při podpisu dokumentu.

Velký skatepark v Praze je na Gutovce, další jsou například na Štvanici, na Zbraslavi, v Řepích, Čakovicích nebo třeba na Podbabě. Už skoro tři desetiletí funguje skatepark na ostrově Štvanice, kde se bude v druhé polovině září konat republikový šampionát ve skateboardingu.

Naopak nejnovější pražská plocha byla teprve před pár týdny zpřístupněna pod Nuselským mostem v parku Folimanka. V jejím sousedství stojí opravená socha skateboardisty, která byla v parku už mezi lety 1982 a 2007, kdy jí neznámý vandal uříznul ruce.


Autor: Jan Puci

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Další články
Nahoru