dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pod Strahovem zavřou na noc troubu. Potom druhou. A nakonec obě naráz
Výjezd ze Strahovského tunelu. Foto: archiv TSK

Pod Strahovem zavřou na noc troubu. Potom druhou. A nakonec obě naráz

Řidiči se hned několik červnových nocí budou muset připravit na omezení provozu ve Strahovském tunelu. Technická správa komunikací (TSK) bude postupně uzavírat obě tunelové trouby. Na konci června pak tunel na jednu noc uzavře zcela.

„Naši zaměstnanci budou v nočních hodinách při uzávěrkách prohlížet a kontrolovat tunelové trouby i technické vybavení a zároveň budou tunel mýt," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. .

Poprvé bude doprava omezena od 10. do 18. června vždy od 23 do 5 hodin, kdy bude uzavřena západní tunelová trouba ve směru na Smíchov. Řidiči budou jezdit obousměrně druhou tunelovou troubou.

Tunelová trouba ve směru na Břevnov bude uzavřena od 18. do 26. června. Rovněž v tomto případě bude uzavírka od 23 do 5 hodin a jezdit se bude obousměrně druhou tunelovou troubou. TSK se následně chystá tunel zcela uzavřít v noci z 26. na 27. června, také od 23 do 5 hodin.

Strahovský tunel je součástí Městského okruhu a spojuje Smíchov a Břevnov. Dlouhý je zhruba dva kilometry a zprovozněn byl po více než deseti letech od započetí stavby v roce 1997. Na jihu na něj navazuje tunel Mrázovka a na severu bude napojen na tunelový komplex Blanka.


Další články
Nahoru