dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pod starostou Prahy 4 Štěpánkem se kýve židle, do pohybu ji dal i Tučňák
Petr Štěpánek sedí na několika politických židlých, o tu starostovskou možná brzy přijde. Foto: archiv

Pod starostou Prahy 4 Štěpánkem se kýve židle, do pohybu ji dal i Tučňák

Opozice v Praze 4 chce navrhnout na pátečním mimořádném jednání zastupitelstva městské části odvolání starosty Petra Štěpánka (Trojkoalice/SZ). ČTK o tom informoval zastupitel a předseda TOP 09 v Praze 4 Jan Petr.

Ve společném prohlášení opoziční TOP 09, ČSSD a ANO starostovi vytýkají chyby při řešení problematiky hazardu, netransparentní rozdělování radničních peněz nebo zneužívání časopisu Tučňák. Štěpánek se stal starostou po loňských komunálních volbách.

Podle opozice měl Štěpánek pochybit například při hlasování o zákazu hazardu na jednání zastupitelů hlavního města minulý týden, kteří schválili úplný zákaz hazardu na Praze 4. „Za bezprecedentní považujeme to, že pan Štěpánek hlasoval pro nulovou toleranci, což znamená, že hlasoval proti vlastnímu usnesení rady městské části Prahy 4," píše se v prohlášení – Štěpánek je rovněž zastupitel hlavního města. Vedení Prahy 4 svým letošním usnesením úplný zákaz hazardu nepožadovalo.

Starostovi opozice vytýká také to, že do radničního časopisu Tučňák prý nemají přístup a nemohou do něj přispívat. Pochybil prý rovněž ve chvíli, kdy radnice zamýšlela rozdělit finanční dary městské části.

„Oslovila konkrétní příjemce s tím, že si mají požádat o prostředky – selektivně určení příjemci měli možnost získat finanční prostředky, zatímco nikdo jiný o tom nevěděl. Po zásahu opozice došlo k tomu, že byly tyto žádosti staženy," uvedla opozice.

Radnice pod vedením Štěpánka rovněž vyhlásila výběrové řízení na tajemníka úřadu, ačkoliv probíhá soudní spor o neplatnost odvolání, kritizuje opozice. „Prvoinstanční soud již nepravomocně rozhodl o neoprávněnosti odvolání," uvádí zastupitelé. Štěpánka rovněž obvinili z toho, že se přespříliš věnuje jako lídr Trojkoalice dění na magistrátu a na řešení problémů Prahy 4 nemá čas.

Mimořádné jednání zastupitelstva si opozice vyžádala již v dubnu letošního roku. Také tehdy byla na programu jednání problematika hazardu. Na Praze 4 vládla po loňských volbách koalice Trojkoalice, TOP 09 a ČSSD. Ta se ale kvůli sporům letos v březnu rozpadla, od té doby vládne Trojkoalice s ODS, částí rozštěpeného ANO a hnutím Pro Prahu. Koalice má v 45členném zastupitelstvu většinu 25 hlasů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru