Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna
Hřiště bude sloužit i pro basketbal. Foto: P1

Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna

Naproti nemocnici a v sousedství dětského hřiště ve Vlašské ulici na Malé Straně dokončuje Praha 1 sportoviště pro míčové sporty, které bude volně k užívání veřejnosti. Do budoucna by se o chod měly starat místní spolky. Příští rok na jaře v místě přibude venkovní posilovna, takzvané workoutové hřiště. Informoval o tom radní městské části Richard Bureš (ODS).

Betonový plácek u dětského hřiště byl roky zanedbaný. Část pozemku vlastní hlavní město, část první městská část. Ta požádala magistrát o výpůjčku, aby zde mohla vybudovat volně přístupné sportoviště.

Na ploše 9 x13 metrů zde radnice dokončuje klasické multifunkční hřiště pro fotbal, basketbal a další míčové sporty. Opravila zdi a vybudovala klubovnu, ve které se budou skladovat sítě a další vybavení. Instalován byl stůl na ping-pong. 

„Od konce září bude hřiště k dispozici, zpočátku ho otevřeme od osmi do dvaceti hodin. Inicioval jsem jednání se spolky, aby se dohodly a od příští sezony byl již provoz hřiště včetně rezervací pro zájemce o sportování plně v jejich režii,“ sdělil.

Podle něj provedené stavební úpravy umožní, aby sem bylo příští rok instalováno umělé osvětlení, což by na jaře a na podzim umožnilo prodloužit dobu sportování do večera.

„Na jaře na ploše u zdi otevřeme workoutové hřiště se skříňkami, kam si příchozí uzamknou své věci. Cvičební prvky této venkovní posilovny budou uzpůsobeny i pro seniory,“ podotkl radní.

Celkové náklady na vznik sportoviště pod Petřínem podle něj jsou kolem čtyř milionů korun a hrazeny jsou z rozpočtu městské části.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Další články
Nahoru