Dnes Pátek - oblacno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna
Hřiště bude sloužit i pro basketbal. Foto: P1

Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna

Naproti nemocnici a v sousedství dětského hřiště ve Vlašské ulici na Malé Straně dokončuje Praha 1 sportoviště pro míčové sporty, které bude volně k užívání veřejnosti. Do budoucna by se o chod měly starat místní spolky. Příští rok na jaře v místě přibude venkovní posilovna, takzvané workoutové hřiště. Informoval o tom radní městské části Richard Bureš (ODS).

Betonový plácek u dětského hřiště byl roky zanedbaný. Část pozemku vlastní hlavní město, část první městská část. Ta požádala magistrát o výpůjčku, aby zde mohla vybudovat volně přístupné sportoviště.

Na ploše 9 x13 metrů zde radnice dokončuje klasické multifunkční hřiště pro fotbal, basketbal a další míčové sporty. Opravila zdi a vybudovala klubovnu, ve které se budou skladovat sítě a další vybavení. Instalován byl stůl na ping-pong. 

„Od konce září bude hřiště k dispozici, zpočátku ho otevřeme od osmi do dvaceti hodin. Inicioval jsem jednání se spolky, aby se dohodly a od příští sezony byl již provoz hřiště včetně rezervací pro zájemce o sportování plně v jejich režii,“ sdělil.

Podle něj provedené stavební úpravy umožní, aby sem bylo příští rok instalováno umělé osvětlení, což by na jaře a na podzim umožnilo prodloužit dobu sportování do večera.

„Na jaře na ploše u zdi otevřeme workoutové hřiště se skříňkami, kam si příchozí uzamknou své věci. Cvičební prvky této venkovní posilovny budou uzpůsobeny i pro seniory,“ podotkl radní.

Celkové náklady na vznik sportoviště pod Petřínem podle něj jsou kolem čtyř milionů korun a hrazeny jsou z rozpočtu městské části.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru