Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna
Hřiště bude sloužit i pro basketbal. Foto: P1

Pod Petřínem dokončuje Praha 1 sportoviště, příští rok u něj vznikne venkovní posilovna

Naproti nemocnici a v sousedství dětského hřiště ve Vlašské ulici na Malé Straně dokončuje Praha 1 sportoviště pro míčové sporty, které bude volně k užívání veřejnosti. Do budoucna by se o chod měly starat místní spolky. Příští rok na jaře v místě přibude venkovní posilovna, takzvané workoutové hřiště. Informoval o tom radní městské části Richard Bureš (ODS).

Betonový plácek u dětského hřiště byl roky zanedbaný. Část pozemku vlastní hlavní město, část první městská část. Ta požádala magistrát o výpůjčku, aby zde mohla vybudovat volně přístupné sportoviště.

Na ploše 9 x13 metrů zde radnice dokončuje klasické multifunkční hřiště pro fotbal, basketbal a další míčové sporty. Opravila zdi a vybudovala klubovnu, ve které se budou skladovat sítě a další vybavení. Instalován byl stůl na ping-pong. 

„Od konce září bude hřiště k dispozici, zpočátku ho otevřeme od osmi do dvaceti hodin. Inicioval jsem jednání se spolky, aby se dohodly a od příští sezony byl již provoz hřiště včetně rezervací pro zájemce o sportování plně v jejich režii,“ sdělil.

Podle něj provedené stavební úpravy umožní, aby sem bylo příští rok instalováno umělé osvětlení, což by na jaře a na podzim umožnilo prodloužit dobu sportování do večera.

„Na jaře na ploše u zdi otevřeme workoutové hřiště se skříňkami, kam si příchozí uzamknou své věci. Cvičební prvky této venkovní posilovny budou uzpůsobeny i pro seniory,“ podotkl radní.

Celkové náklady na vznik sportoviště pod Petřínem podle něj jsou kolem čtyř milionů korun a hrazeny jsou z rozpočtu městské části.


Autor: Jan Puci

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

23. března 2023 v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Další články
Nahoru