Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pod Nuselským mostem Praha 2 dokončila volnočasový areál, fungovat bude celoročně
Nový areál pod Nuselským mostem. Foto: P2

Pod Nuselským mostem Praha 2 dokončila volnočasový areál, fungovat bude celoročně

Praha 2 dokončila volnočasový areál Jammertal v parku Folimanka pod Nuselským mostem. Náklady byly 35,7 milionu korun včetně DPH, výstavba trvala rok. Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

Nový multifunkční areál je vybaven zázemím pro řadu aktivit a sportů, a nabízí tak návštěvníkům celoroční využití. „Naleznou zde víceúčelovou plochu, která bude od jara do podzimu sloužit zejména kolečkovým sportům. V zimě se pak plocha promění v kluziště pro veřejné bruslení,“ popsala Zoulová.

Dále jsou v areálu dvě hřiště na pétanque, prostor pro cvičení nejen jógy, ping-pongové stoly, ale také interaktivní vodní prvek pro děti. V areálu nechybí ani nový mobiliář. Lze zde využít knihobudky. Součástí revitalizace byly i sadové úpravy, v lokalitě došlo k výsadbě stromů, keřů, trvalek a cibulovin. 

Součástí projektu byl i návrat legendárního bronzového skejťáka z díla sochaře Jaroslava Hladkého. Socha, která je svého druhu jediná na světě a podařilo se ji zrekonstruovat díky veřejné sbírce, se tak vrací zpět na Folimanku, a to jen pár týdnů poté, co její autor sochař Jaroslav Hladký oslavil 80. narozeniny.

Dalším unikátem, kterým se nově může nuselské údolí pyšnit, je první dětský poeziomat s názvem Poeziomátek Ondřeje Kobzy. Ten bude lákat dětské posluchače na známé písničky a úryvky z českých pohádek řady autorů, jejichž život či dílo je spjato s Prahou 

Architektonické studio LOXIA, které za podobou areálu stojí, v rámci projektu navrhlo rovněž propojení stávající horní a dolní cesty parku, které dosud chybělo. Začíná schodištěm s vyhlídkou, jež povede kolem kaskády a napojí se na hlavní linii vedoucí skrz celý areál.

„Městská část plánuje zrekonstruovat i cihlový svah a dokončit revitalizaci kaskády, která bývala zdejší dominantou,“ dodala Zoulová.

Radnice aktuálně dokončeným projektem navázala na revitalizace severní části parku, dále části podél Novoměstských hradeb a vytvoření takzvané Sluneční stráně, ke kterým došlo v předchozích letech. 

V roce 2007 došlo k rozsáhlým rekonstrukcím střední část parku. Ten byl postupně doplněn o multifunkční dětská hřiště, vodní prvky a občerstvení se sociálním zařízením pro návštěvníky.

Proč se areál jmenuje Jammertal?

Název „Jammertal – volnočasový areál Folimanka“ vznikl z původního německého označení Nuselského údolí „Jammer Tal“ neboli Údolí nářků z doby zpustošení za třicetileté války.

Zdroj: MČ Praha 2


Autor: Jan Puci

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

Včera ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Další články
Nahoru