Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - polojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži
Záchranná akce na hladině nádrže Asuán. Foto: HZS hl. m. Prahy

Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži

Jednotky pražských profesionálních hasičů ze smíchovské a petřinské stanice, spolu s potápěči z Modřan, zasahovali krátce po půl páté odpoledne u tonoucího se chlapce, pod kterým se prolomil tající led.

„Byl ve vodě po krk a držel se ledové kry,“ popsal Martin Kavka, mluvčí hasičů. Ti se v oblecích do vody k chlapci opatrně dostali a zajistili ho lanem, následně byl vyproštěn z vody a předán záchranářům. 

Hoch se nezranil, ale byl podchlazený. „Kolegové jej důkladně prohlédli, postarali se o tepelný komfort a převezli do Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedli záchranáři na twitteru. 

Kvůli zásahu se dostali do problémů hasiči, kterým zapadly na podmáčené louce dvě cisterny. Vytáhnout se je podařilo pomocí navijáku.


Autor: puc

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru