Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži
Záchranná akce na hladině nádrže Asuán. Foto: HZS hl. m. Prahy

Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži

Jednotky pražských profesionálních hasičů ze smíchovské a petřinské stanice, spolu s potápěči z Modřan, zasahovali krátce po půl páté odpoledne u tonoucího se chlapce, pod kterým se prolomil tající led.

„Byl ve vodě po krk a držel se ledové kry,“ popsal Martin Kavka, mluvčí hasičů. Ti se v oblecích do vody k chlapci opatrně dostali a zajistili ho lanem, následně byl vyproštěn z vody a předán záchranářům. 

Hoch se nezranil, ale byl podchlazený. „Kolegové jej důkladně prohlédli, postarali se o tepelný komfort a převezli do Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedli záchranáři na twitteru. 

Kvůli zásahu se dostali do problémů hasiči, kterým zapadly na podmáčené louce dvě cisterny. Vytáhnout se je podařilo pomocí navijáku.


Autor: puc

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru