Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži
Záchranná akce na hladině nádrže Asuán. Foto: HZS hl. m. Prahy

Pod chlapcem se prolomil led v retenční nádrži

Jednotky pražských profesionálních hasičů ze smíchovské a petřinské stanice, spolu s potápěči z Modřan, zasahovali krátce po půl páté odpoledne u tonoucího se chlapce, pod kterým se prolomil tající led.

„Byl ve vodě po krk a držel se ledové kry,“ popsal Martin Kavka, mluvčí hasičů. Ti se v oblecích do vody k chlapci opatrně dostali a zajistili ho lanem, následně byl vyproštěn z vody a předán záchranářům. 

Hoch se nezranil, ale byl podchlazený. „Kolegové jej důkladně prohlédli, postarali se o tepelný komfort a převezli do Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedli záchranáři na twitteru. 

Kvůli zásahu se dostali do problémů hasiči, kterým zapadly na podmáčené louce dvě cisterny. Vytáhnout se je podařilo pomocí navijáku.


Autor: puc

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru