dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Počty zahraničních turistů letos dál rychle stoupají
Ilustrační foto: archiv

Počty zahraničních turistů letos dál rychle stoupají

Česko letos dál profituje z pověsti bezpečné destinace, počty zahraničních turistů na začátku roku dál rychle stoupají. Organizace v odvětví cestovního ruchu čekají za první čtvrtletí meziroční nárůst návštěvníků kolem deseti procent. Pražské hotely předpokládají silnou sezónu.

Například pražskému letišti vzrostl od ledna do března počet odbavených cestujících o výrazných 19 procent. Přesnější údaje o vývoji příjezdového cestovního ruchu v prvním čtvrtletí zveřejní statistici příští týden.

Asociace cestovních kanceláří předpokládá, v prvním čtvrtletí do ČR přijelo zhruba o deset procent víc turistů. Za rychlým růstem stojí několik důvodů.

„Jeden z nich je zlepšující se letecké spojení do Prahy, a dále dobré jméno ČR jako bezpečné destinace. To má vliv velmi velký především u těch lidí, kteří přilétají na krátkou dobu, např. na eurovíkend," řekl ČTK místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Také Prague City Tourism očekává na začátku roku nárůst počtu návštěvníků o desetinu. Především díky narůstajícímu počtu Rusů, pro které je tradičně stěžejní leden. „Zároveň turisté z asijských zemí častěji oproti dřívějšku cestují i zimě, můžeme zde tedy také očekávat vyšší čísla,“ dodala mluvčí Barbora Hrubá.

Hotelové síti CPI Hotels v prvním čtvrtletí vzrostly tržby z ubytování o deset procent oproti minulému roku. „Letošní rok se z hlediska obsazenosti i tržeb vyvíjí opravdu pozitivně, u žádné kategorie ubytování jsme nezaznamenali propad. Hovořit o rekordních výsledcích je sice předčasné, nicméně už dlouho jsme nepozorovali takto stabilní růst," uvedla mluvčí Dana Belušová. Nejsilnějším měsícem je zatím podle ní duben, kde se obsazenost pohybuje zhruba 15 procent nad loňskou úrovní.

„Domnívám se, že za zájmem turistů stojí zejména pověst ČR jako bezpečné destinace. Průměrná cena ubytování a služeb se sice meziročně zvyšuje, nicméně stále návštěvníci ze zahraničí dostanou za své peníze více než v jiných evropských zemích, přitom ve srovnatelné kvalitě," dodala Belušová.

V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů, což bylo o 6,9 procenta více než předloni. Zahraničních turistů přijelo loni do Česka o 6,7 procenta více.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru