Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pocta obětím romského holokaustu
Foto: P2

Pocta obětím romského holokaustu

V pondělí 2. srpna proběhl na náměstí Míru komponovaný pietní večer připomínající oběti Porajmos – romského holocaustu.

Událost se konala v rámci Mezinárodního dne obětí romského holokaustu, která se vztahuje k tragédii noci z 2. na 3. srpna roku 1944, kdy bylo ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi zavražděno přibližně 3000 převážně starých a nemocných Romů a romských dětí.

Jejich památku přišla uctít i starostka Prahy 2 Jana Černochová, která se zúčastnila rovněž symbolického čtení jmen obětí z knihy mrtvých.


V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru