dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pochodujte pro pohřešované děti
Foto: nfztracenedeti.cz

Pochodujte pro pohřešované děti

V sobotu 23. května se koná Pochod pro pohřešované děti. Začíná ve 13 hodin na Náměstí Republiky, organizuje jej Nadační fond Ztracené děti. Sraz účastníků na Náměstí Republiky, kde bude již od 12 hodin připraven doprovodný program.  

Trasa pochodu měří necelých 5 km. Povede z Náměstí Republiky přes Staroměstské náměstí, Čechův most a Letenské sady do Stromovky k restauraci Šlechtovka, kam by měl pochod dorazit kolem 14.30 hodin. Na místě již bude od 12 hodin probíhat program pro děti i rodiče za doprovodu kapel.  

Akce se uskuteční na Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Tento den vyhlásil v roce 1983 americký prezident Ronald Reagan jako upomínku na šestiletého Etana Patze, který zmizel 25. 5. 1979 po cestě do školy v centru New Yorku a dodnes nebyl nalezen. Symbolem 25. května se stala pomněnka, která v anglickém názvu znamená: Nezapomeň na mě!


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru