Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vycházky

Pochod za mír vyrazí z náměstí Míru

25. 5. 2022
Mezinárodní mírová organizace HWPL pořádá zítra ve 14 hodin „Peace Walk“. Událost bude zahájena na náměstí Míru v Praze 2, kde také proběhnou hlavní body programu. Pochodu za mír se vedle politiků zúčastní také zástupci škol, náboženští představitelé nebo znalci v oblasti mezinárodního práva. Cílem akce je upozornit veřejnost na to, že každý může přispět k vytvoření světa bez válek. Informovala o tom mediální zástupkyně HWPL Papis Severina.

„Peace Walk“ má v České republice i v zahraničí dlouhou tradici. Poslední ročník se v pražských ulicích konal před propuknutím epidemie koronaviru v roce 2019.

Letošní pochod míru s názvem „Připomínka 9. výročí Deklarace světového míru a Peace Walk“ má upozornit na možnosti řešení právě probíhajících konfliktů, které působí utrpení miliónům civilistů z celého světa.

Oficiální program letošního Pochodu míru odstartuje na náměstí Míru ve 14 hodin proslovy hostů. S projevy vystoupí předseda české pobočky HWPL Dan Bešta, který má mimo jiné na starosti přepravu humanitární pomoci na Ukrajinu a také Anna Červeňáková, která se jako členka výboru HWPL složeného z renomovaných odborníků na mezinárodní právo z celého světa podílela na tvorbě Deklarace míru a ukončení válek (DPCW).

DPCW, tedy listina o deseti článcích a 38 odstavcích vyhlášená 14. března 2016 nabízí jednoduchý návod, jak světa bez válek docílit, a to právě prostřednictvím rozsáhlejšího zapojení občanů do veřejného života.

Účastníci pochodu se na náměstí Míru mohou zapojit i do mnoha dalších doprovodných akcí. Součástí programu je malování na obličej nebo taneční vystoupení. Celá událost vyvrcholí v 15 hodin na Staroměstském náměstí, kam se následně všichni společně přesunou.

Deklarace světového míru, jejíž vznik Peace Walk připomíná, byla vyhlášená 25. května 2013 předsedou HWPL. Listina uznává klíčovou roli politických představitelů v oblasti vytváření udržitelného míru ve světě.

Zároveň ale apeluje na každého jednotlivce – muže, ženy i děti – aby se také stali posly míru a sjednotili se za účelem vytvoření lepšího světa pro budoucí generace.

Facebooková událost akce je zde: https://www.facebook.com/events/1006656460244157


Autor: puc

Baba: Pohled z výšky

10. června 2024 v 08:20

Vycházka v Praze 6 za slavnými vilami a architekty se koná v sobotu 15. června.

Vycházka: Po stopách významných obyvatel Prahy 10

7. června 2024 v 07:56

Na území Prahy 10 žilo a dosud i žije mnoho známých a zajímavých osobností z různých oborů lidské činnosti. Na vycházce si připomenete některé z nich – např. architekty P. Moravce, B. Bendelmayera, F. Zelenku, J. Kalouse nebo hudebníky a literáty, herce či další umělce K. Zicha, bratry Čapkovi, O....

Vycházka: Stopy Jana Žižky na Žižkově

6. června 2024 ve 14:43

Komentovaná vycházka ve čtvrtek 13. června v 17 hodin po místech upomínajících na osobnost Jana Žižky zavede návštěvníky mimo jiné i do prostor radnice Prahy 3.

Komentované vycházky Dolními Měcholupy

3. června 2024 v 07:57

Pokud vás zajímá, jak bude vypadat vysokorychlostní trať v Dolních Měcholupech, dozvíte se na komentovaných procházkách s inženýry, architekty a urbanisty 19. a 27. června.

Vycházka s průvodcem: Staré Vršovice a jejich historie

27. května 2024 v 07:47

Trasa vycházky bude věnovaná objevování starých Vršovic, jejichž historie sahá do doby středověku. Uvidíte, kde bývaly staré vinice z doby Karla IV., kde se rozkládaly nejstarší usedlosti podél potoka Botiče a také, kde byla stará Vršovická tvrz či zajímavá vila...

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

21. května 2024 v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Toulky devítkou: Katedrály novověku

19. května 2024 ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Den otevřených lesů

15. května 2024 v 19:59

V sobotu 18. května se koná další ročník Dne otevřených lesů. Otevřené budou i pražské lesy – jako každý den 365 dní v roce. Tentokrát ale na vás podél oblíbených vycházkových tras budou čekat kvízové stezky.

Vycházka s průvodcem: Krása a příroda Záběhlic

12. května 2024 v 19:46

Jdu, chodím, jedu, běžím. Radnice Prahy 10 zve veřejnost k prozkoumání městské části. V úterý 14. května od 17 hodin můžete objevit Záběhlice, jejich přírodu a zajímavosti.

Praha 6 zve na procházku: Zahradou břevnovského kláštera k Větrníku

12. května 2024 v 19:06

Na procházce obnovenou zahradou břevnovského kláštera si připomenete historii, osobnosti i události spojené s klášterem. Břevnovský klášter je nejstarším benediktinským klášterem u nás a vždy měl a dnes opět má výjimečné postavení.

Putování Prahou 2

11. května 2024 ve 02:09

Vydejte se po stopách hudebních velikánů, poznejte místa spojená se slavnými jmény a připomeňte si zajímavosti ze života skladatelů, jejichž díla jsou již po desetiletí s úctou prováděna na koncertních pódiích doma i v zahraničí.

Výhledy z pražských věží. Série vycházek odstartuje na Petříně

30. dubna 2024 v 11:40

Návštěvníci Prahy se mohou první květnový večer těšit na jedinečný zážitek sledování západu slunce z Petřínské rozhledny. Romantická prohlídka z dílny Pragensia viva zahájí sérii komentovaných vycházek „Výhledy z pražských věží,“ která zájemcům představí hlavní město...

Vycházka: Zahrady pod Pražským hradem

25. dubna 2024 v 07:39

Načerpat pozitivní energii a prožít chvíle v nejkrásnějším období roku s výhledem na unikátní pražské panorama procházkou po tichých, zelených a kvetoucích místech v samém srdci Prahy můžete v úterý 7. května.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

23. dubna 2024 v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Další články
Nahoru