dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pochod proti týrání žen v islámských zemích zamíří na Klárov
Ilustrační foto: freeimages

Pochod proti týrání žen v islámských zemích zamíří na Klárov

Ve středu 19. srpna organizuje Blok proti islámu v Praze Tichý pochod žen islámu, kterým chce připomenout podřadné postavení a týrání žen v muslimských zemích. „Sejdeme se v 15 hodin na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV,“ zvou organizátoři akce.

Průvod žen pak projde přes Karlův most a bude pokračovat na Klárov, kde od 16 hodin vystoupí představitelky Bloku proti islámu Béatrice Radosa, Pavlína Bittarová, předsedkyně iniciativy Naštvané matky Eva Hrindová a rovněž předseda BPI Martin Konvička a předseda Úsvitu – národní koalice válečný veterán Miroslav Lidinský.

„Pokud vám není lhostejné utrpení, kterému jsou vystaveny miliony žen v muslimských zemích, pokud nesouhlasíte s tím, že ženy jsou vystaveny fyzickému násilí, nemají svobodnou volbu životního partnera, že jsou mrzačeny takzvanou ženskou obřízkou a jsou beztrestně znásilňovány, připojte se k našemu tichému protestu. Chceme vyjádřit podporu ženám, které nemohou vyjadřovat své názory a postoje. My jsme právo svobodně vyjadřovat naše názory ještě neztratili, proto tak činíme,“ sděluje Béatrice Radosa.

„Náš pochod je také vyjádřením podpory bojovníkům za práva umělců, myslitelů i blogerů působících v muslimském světě. Jejich touha po svobodném vyjadřování je v muslimských zemích trestána vězněním, bičováním či smrtí,“ dodává.


Další články
Nahoru