dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražský sport

Pochod proti domácímu násilí již tuto sobotu

Rádi chodíte na procházky přírodou? V sobotu 24. září můžete spojit příjemné s užitečným – přijďte na 3. ročník charitativního pochodu „Šlapeme násilí na paty“. Jde o dobročinnou akci na podporu obětí domácího násilí, kterou slavnostně zahájí její patron herec David Matásek.

Na start v kempu Džbán se lze postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou. Pak se vydáte na jednu z okružních tras: 6kilometrovou „rodinnou“ (cestou děti plní úkoly na stanovištích) nebo „turistickou“ o délce 11 km. Obě trasy vedou malebným Šáreckým údolím v Praze 6.

Pochod každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS. „Chceme ukázat, že domácí násilí není tabu a zároveň získat prostředky na přímou pomoc jeho obětem,“ říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.

Celý výtěžek ze startovného (150 Kč, děti do 15 let zdarma) půjde na bezplatnou odbornou pomoc pro osoby ohrožené domácím násilím v azylovém domě a ambulantní poradně ACORUSu.

Na odpoledne je od 14 hodin v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu, který zahájí cvičitelka a moderátorka Hana Kynychová a mluvčí Policie ČR Zuzana Pidrmanová. Na podiu se vystřídají divadlo Rolnička a amatérská hudební uskupení Acapella Všelijak a The Conditionals. Na návštěvníky dále čeká stánek Věda nás baví, výtvarná dílnička pro děti, workshop Rugby Clubu Tatra Smíchov.

On-line registrace a více informací na stránkách www.acorus.cz


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru