Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pochod Praha-Prčice se vrací po covidové pauze, bude nutná registrace předem
Ilustrační foto: archiv

Pochod Praha-Prčice se vrací po covidové pauze, bude nutná registrace předem

Příznivci turistiky se 21. května vydají na 55. ročník dálkového pochodu Praha-Prčice. Zatímco v předchozích dvou letech jeho pořádání znemožnila pandemie, letos musejí účastníci počítat s omezeními kvůli rekonstrukci železničního koridoru mezi Prahou a Táborem. Na pochod se budou moci vydat jen po předchozí elektronické registraci. Nebude tak již možné registrovat se až na startu v den pochodu, informovala dnes ČTK za pořadatele Dana Horáková.

Registrace bude spuštěna na stránkách www.praha-prcice.cz 5. května v 10:00 a potrvá do 19. května do půlnoci. Zájemce provede registrací jednoduchý návod a po zaplacení startovného na účet obdrží e-mail s údaji potřebnými pro odstartování na příslušné trase.

Na startu po předložení potvrzujícího e-mailu dostanou mapu s místem na razítka z kontrolních stanovišť. Registrovaní pochodníci uvedení na jedné registraci musejí vyrážet společně a jen z vybraného startu. Startovné je 40 korun za každého účastníka.

„Protože letos probíhá výluka železničního provozu mezi Olbramovicemi a Chotovinami, byli jsme nuceni se uchýlit k regulačním opatřením včetně omezení počtu pochodníků," upozornili organizátoři na webu.

Pochodníky od severu žádají, aby si zvolili severní trasy z Benešova, Bystřice, Olbramovic či Sedlčan. Z jihu by zase lidé měli vyrazit na trasy od Tábora či Milevska. „Věříme, že nepřízeň osudu jsme už za poslední tři roky vyčerpali a od 56. ročníku už bude vše jako dříve," dodali pořadatelé.

Trasy pro pěší měří od 23 do 70 kilometrů, přičemž nejdelší začíná v Praze. Část tras je vyhrazena pro cyklisty. Pěší trasa pro děti začíná ve Voticích, vozíčkářská v Miličíně. Podrobnosti se zájemci dozvědí na webových stránkách www.praha-prcice.cz.

Pochod Praha-Prčice se koná od roku 1966, kdy se pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100 000 loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. Turisté se na pochod naposledy vydali v roce 2019.

O rok později byla akce kvůli pandemii odložena, nakonec se ale nekonala ani loni. Nepodařilo se splnit podmínky ohledně počtu účastníků ani získat kladné stanovisko hlavní hygieničky pro město Sedlec-Prčice.


Autor: ČTK

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

22. května 2023 v 09:17

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným...

Vlakem na výlet do muzea

28. dubna 2023 v 09:56

Poslední dubnový víkend se po zimní přestávce znovu otevřou brány muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruovanou expozici a vyhlídkové jízdy nostalgickou lokomotivou Kafemlejnek do Rakovníka a Řevničova. Až do konce října je pro veřejnost připravena celá...

Pavel Macháček: Fenomén Rychlebské hory

28. dubna 2023 v 08:25

Jen několik desítek kilometrů dlouhé Rychlebské hory oddělují Českou republiku od Polské. A ačkoliv zůstávají ve stínu svých známějších sousedů, nabízí svým návštěvníkům zážitek z čisté přírody nebo z historických památek. Nacházejí se zde lázně založené proslulým otcem vodoléčby Vincenzem...

Další články
Nahoru