Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pochod Praha-Prčice se vrací po covidové pauze, bude nutná registrace předem
Ilustrační foto: archiv

Pochod Praha-Prčice se vrací po covidové pauze, bude nutná registrace předem

Příznivci turistiky se 21. května vydají na 55. ročník dálkového pochodu Praha-Prčice. Zatímco v předchozích dvou letech jeho pořádání znemožnila pandemie, letos musejí účastníci počítat s omezeními kvůli rekonstrukci železničního koridoru mezi Prahou a Táborem. Na pochod se budou moci vydat jen po předchozí elektronické registraci. Nebude tak již možné registrovat se až na startu v den pochodu, informovala dnes ČTK za pořadatele Dana Horáková.

Registrace bude spuštěna na stránkách www.praha-prcice.cz 5. května v 10:00 a potrvá do 19. května do půlnoci. Zájemce provede registrací jednoduchý návod a po zaplacení startovného na účet obdrží e-mail s údaji potřebnými pro odstartování na příslušné trase.

Na startu po předložení potvrzujícího e-mailu dostanou mapu s místem na razítka z kontrolních stanovišť. Registrovaní pochodníci uvedení na jedné registraci musejí vyrážet společně a jen z vybraného startu. Startovné je 40 korun za každého účastníka.

„Protože letos probíhá výluka železničního provozu mezi Olbramovicemi a Chotovinami, byli jsme nuceni se uchýlit k regulačním opatřením včetně omezení počtu pochodníků," upozornili organizátoři na webu.

Pochodníky od severu žádají, aby si zvolili severní trasy z Benešova, Bystřice, Olbramovic či Sedlčan. Z jihu by zase lidé měli vyrazit na trasy od Tábora či Milevska. „Věříme, že nepřízeň osudu jsme už za poslední tři roky vyčerpali a od 56. ročníku už bude vše jako dříve," dodali pořadatelé.

Trasy pro pěší měří od 23 do 70 kilometrů, přičemž nejdelší začíná v Praze. Část tras je vyhrazena pro cyklisty. Pěší trasa pro děti začíná ve Voticích, vozíčkářská v Miličíně. Podrobnosti se zájemci dozvědí na webových stránkách www.praha-prcice.cz.

Pochod Praha-Prčice se koná od roku 1966, kdy se pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100 000 loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. Turisté se na pochod naposledy vydali v roce 2019.

O rok později byla akce kvůli pandemii odložena, nakonec se ale nekonala ani loni. Nepodařilo se splnit podmínky ohledně počtu účastníků ani získat kladné stanovisko hlavní hygieničky pro město Sedlec-Prčice.


Autor: ČTK

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Víte, jaký je rozdíl mezi národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí?

29. července 2022 v 06:32

Teplé letní počasí přímo vybízí k výletům do okolí. A není divu. Vždyť kde jinde najdeme tolik přírodních i historických krás než u nás v Česku? Až se tedy příště vydáte do útrob zdejších lesů, luhů a hájů, všimněte si, že velká řada z nich spadá pod zvláště chráněná území, tedy oblasti, které si...

Tip na výlet: Festival ve Slavonicích nabídne filmy i hudbu

28. července 2022 v 10:27

V renesančních Slavonicích se letos od 3. do 7. srpna koná festival Slavonice Fest.

Další články
Nahoru