dnes
Středa - jasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
26°C
Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá

Počet zaměstnanců pražského magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá. Úřad nyní eviduje čtyři zaměstnance v karanténě. Žádný nemá pozitivní test na nemoc covid-19. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Prvního zaměstnance nakaženého covid-19 zaregistroval magistrát zhruba v polovině března, kdy v karanténě skončila asi padesátka zaměstnanců. Počet nemocných následně vzrostl. Úřad má zhruba 2000 zaměstnanců. Magistrát přijal řadu opatření a některé své budovy uzavřel veřejnosti.

„Žádný zaměstnanec magistrátu není nakažený koronavirem a ke včerejšímu dni evidujeme čtyři zaměstnance v karanténě. Opatření, která magistrát přijal před prokázáním prvního případu koronaviru v republice, i která přijal později, se tak ukázala jako efektivní," uvedl Hofman.

Úřad vše vyřizuje výhradně na přepážkách, pracoviště vybavil dezinfekcí a zaměstnanci na přepážkách mají ochranné prostředky. V budovách platí omezený režim nebo jsou pro veřejnost uzavřeny.

„Nová radnice má otevřený pouze služební vchod a je pro veřejnost uzavřena. U tohoto vchodu je termokamera, která snímá teplotu příchozích. Termokamerami postupně vybavujeme všechny vchody do budov magistrátu," uvedl Hofman.

Pražanům magistrát nadále doporučuje, aby na úřad chodili jen v nejnutnějších případech a své záležitosti řešili telefonicky, elektronicky či písemně.

Prvním nakaženým covid-19 byl zaměstnanec z jednoho z odborů správy majetku. Odbor byl uzavřen a dezinfikován. Následně se nákaza objevila také mezi zaměstnanci odboru územního rozvoje.


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru