Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá

Počet zaměstnanců pražského magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá. Úřad nyní eviduje čtyři zaměstnance v karanténě. Žádný nemá pozitivní test na nemoc covid-19. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Prvního zaměstnance nakaženého covid-19 zaregistroval magistrát zhruba v polovině března, kdy v karanténě skončila asi padesátka zaměstnanců. Počet nemocných následně vzrostl. Úřad má zhruba 2000 zaměstnanců. Magistrát přijal řadu opatření a některé své budovy uzavřel veřejnosti.

„Žádný zaměstnanec magistrátu není nakažený koronavirem a ke včerejšímu dni evidujeme čtyři zaměstnance v karanténě. Opatření, která magistrát přijal před prokázáním prvního případu koronaviru v republice, i která přijal později, se tak ukázala jako efektivní," uvedl Hofman.

Úřad vše vyřizuje výhradně na přepážkách, pracoviště vybavil dezinfekcí a zaměstnanci na přepážkách mají ochranné prostředky. V budovách platí omezený režim nebo jsou pro veřejnost uzavřeny.

„Nová radnice má otevřený pouze služební vchod a je pro veřejnost uzavřena. U tohoto vchodu je termokamera, která snímá teplotu příchozích. Termokamerami postupně vybavujeme všechny vchody do budov magistrátu," uvedl Hofman.

Pražanům magistrát nadále doporučuje, aby na úřad chodili jen v nejnutnějších případech a své záležitosti řešili telefonicky, elektronicky či písemně.

Prvním nakaženým covid-19 byl zaměstnanec z jednoho z odborů správy majetku. Odbor byl uzavřen a dezinfikován. Následně se nákaza objevila také mezi zaměstnanci odboru územního rozvoje.


Linka pro sluchově postižené pomůže s registrací k očkování

Dnes v 09:40

Na bezplatnou informační linku 800 160 166 mohou volat osoby se sluchovým postižením. Operátoři ŽIVOTa 90 každý den od 8 do 16 hodin pomohou s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému.

Praha 2 má naočkovaných dalších 240 seniorů

Včera ve 20:25

Radnice Prahy 2 pokračuje v úspěšné pomoci s očkováním seniorů 80+, kteří se radnici ozývají na infolinku. Během týdne se podařilo naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN téměř 400 z nich, tedy téměř pětinu všech seniorů v Praze 2.

Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Metropole chce jednat s ministrem zdravotnictví Blatným o postupu při očkování

Včera ve 13:56

Vedení hlavního města chce jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a zástupci ministerstva o postupu při očkování proti nemoci covid-19.

Nově odhalených případů covidu v Praze je opět méně

Včera ve 13:46

V Praze ve čtvrtek laboratoře potvrdily 651 pozitivních testů na onemocnění covid-19. V mezitýdenním srovnání je to zhruba o 80 případů méně a proti středě je denní nárůst nižší asi o 140.

Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

21. ledna 2021 v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Další články
Nahoru