Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Počet zaměstnanců magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá

Počet zaměstnanců pražského magistrátu v karanténě kvůli koronaviru klesá. Úřad nyní eviduje čtyři zaměstnance v karanténě. Žádný nemá pozitivní test na nemoc covid-19. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Prvního zaměstnance nakaženého covid-19 zaregistroval magistrát zhruba v polovině března, kdy v karanténě skončila asi padesátka zaměstnanců. Počet nemocných následně vzrostl. Úřad má zhruba 2000 zaměstnanců. Magistrát přijal řadu opatření a některé své budovy uzavřel veřejnosti.

„Žádný zaměstnanec magistrátu není nakažený koronavirem a ke včerejšímu dni evidujeme čtyři zaměstnance v karanténě. Opatření, která magistrát přijal před prokázáním prvního případu koronaviru v republice, i která přijal později, se tak ukázala jako efektivní," uvedl Hofman.

Úřad vše vyřizuje výhradně na přepážkách, pracoviště vybavil dezinfekcí a zaměstnanci na přepážkách mají ochranné prostředky. V budovách platí omezený režim nebo jsou pro veřejnost uzavřeny.

„Nová radnice má otevřený pouze služební vchod a je pro veřejnost uzavřena. U tohoto vchodu je termokamera, která snímá teplotu příchozích. Termokamerami postupně vybavujeme všechny vchody do budov magistrátu," uvedl Hofman.

Pražanům magistrát nadále doporučuje, aby na úřad chodili jen v nejnutnějších případech a své záležitosti řešili telefonicky, elektronicky či písemně.

Prvním nakaženým covid-19 byl zaměstnanec z jednoho z odborů správy majetku. Odbor byl uzavřen a dezinfikován. Následně se nákaza objevila také mezi zaměstnanci odboru územního rozvoje.


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru